Gry  / Artykuł

Zapraszamy na E3 2015 w Spider’s Web! Wielka rozpiska konferencji

Rozpoczynają się targi E3. To podczas nich Sony po raz kolejny zetrze się z Microsoftem. Nintendo być może pokaże nową konsolę. Odkryjemy plany wydawców na najbliższe lata. Poznamy kapitalnie zapowiadające się gry. Wszystko to będziemy dla was relacjonować na żywo, zasypując was kolejnymi materiałami i komentarzami. Przygotowaliśmy dla was konkursy i już nie możemy się doczekać, kiedy rozpoczną się pierwsze konferencje!

Napiszę to z pełnym przekonaniem – to będzie najlepsze E3 od kiedy pamiętam. Konsole ósmej generacji są z nami już od dłuższego czasu. Z tego powodu wszystkie najważniejsze podmioty na rynku gier w końcu mogą skupić się na promocji tego, co przecież w tym biznesie najważniejsze – samych gier.

E3 2015 będzie pod tym względem większe niż kiedykolwiek wcześniej – w Los Angeles swoje konferencje będą miały nie tylko molochy pokroju Sony czy Microsoftu, ale również najwięksi wydawcy. Mowa o Electronic Arts, Ubisofcie oraz Bethesdzie. Co kapitalne, po raz pierwszy w historii E3 będzie miała miejsce konferencja stworzona specjalnie z myślą o graczach na PC. W końcu!

e3 2015 2

Już teraz widać jak na dłoni, że środek ciężkości w rywalizacji o naszą sympatię i portfele zostanie przesunięty na obszar wirtualnej rzeczywistości.

Project Morpheus, Oculus Rift, HTC Vive – czołowe urządzenia VR dzieli nieco ponad pół roku przed debiutem na sklepowych półkach. To najwyższy czas, aby uzmysłowić graczom nie tylko, że takie produkty istnieją, ale przede wszystkim pokazać dedykowane im gry.

Podoba mi się, że w obszarze wirtualnej rzeczywistości już teraz liderzy branży zaczynają dzielić rynkowy tort. Steam zabezpiecza swoje biblioteki przed Oculusem, stawiając na Vive. Sony konsekwentnie rozwija Project Morpheus. Microsoft wszedł w partnerstwo z Oculus VR. Jestem pewien, że dzięki temu Oculus Rift 2 będzie już w pełni kompatybilny z Xboksem One. Nie zapominajmy o HoloLens! Trzeba przyznać, że w kwestii VR robi się naprawdę gorąco.

Jeżeli chodzi o same gry – nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji do zobaczenia tylu niesamowitych produkcji w pierwszych dniach E3. Fallout 4, Doom 4 (!), Dishonored 2, nowe IP od Ubisoftu, kolejny Assassin’s Creed, długo oczekiwane The Division, nowy Need for Speed (zdążyłem się stęsknić!), Star Wars: Battlefront, wielokrotnie przekładane Mirror’s Edge. Przy odrobinie szczęścia Mass Effect 4, Until Dawn, Street Fighter V, nowa Forza Motorsport, Gears of War, Uncharted 4, Rise of The Tomb Raider… To wszystko dopiero wierzchołek góry lodowej.

Project_Morpheus_1

Redakcja Spider’s Web już magazynuje termosy z kawą, przygotowując się na obszerną relację z targów E3 2015.

W najbliższych dniach przygotujemy dla was masę materiałów. Wiele konferencji rozpoczyna się w środku nocy. Bez obaw – od rana będą na was czekać pogłębione informacje na temat najciekawszych gier. Zwiastuny, galerie, nasze refleksje, oczekiwania, zachwyty i rozczarowania. Nie zabraknie oczywiście tego, co lubimy najbardziej – wspólnych relacji LIVE i komentowania konferencji wraz z wami, czytelnikami. Mamy dla was również kilka nagród, które pomogą umilić oczekiwanie na gry mające swoje premiery dopiero w następnych miesiącach.

Poniżej znajdziecie rozpiskę wszystkich najważniejszych konferencji E3, z podaniem polskiego czasu ich transmisji. Oczywiście prezentacje będziemy strumieniować w czasie rzeczywistym na Spider’s Web, licząc na wasze komentarze i opinie. Zostańcie z nami, będzie warto!

PONIEDZIAŁEK 15 CZERWCA (BETHESDA, MICROSOFT, ELECTRONIC ARTS)

  • 03:00 – Bethesda. Zobaczymy między innymi Fallouta 4, Dooma 4 oraz Dishonored 2.
  • 18:30 - Microsoft. Możemy spodziewać się nowej Forzy Motorsport, kolejnego Gears of War oraz następnych przygód panny Lary Croft. Zobaczymy również nowy kontroler do Xboksa.
  • 22:00 – Electronic Arts. Poza corocznymi odsłonami gier sportowych zobaczymy również Star Wars: Battlefront, nowe Mirror’s Edge oraz Need for Speed wracające do korzeni podziemnych wyścigów.

WTOREK 16 CZERWCA (UBISOFT, SONY, NINTENDO, SQUARE-ENIX)

  • 00:00 – Ubisoft. Francuzi pokażą światu zupełnie nowe IP, jak również kolejną odsłonę Assassin’s Creed, długo oczekiwane The Division czy Rainbow Six: Siege.
  • 03:00 – Sony. Będziemy mieli możliwość zobaczenia między innymi horroru Until Down, przesympatycznego Tearaway oraz bijatyki Street Fighter 5. Najprawdopodobniej zobaczymy również gogle Project Morpheus.
  • 18:00 – Nintendo. Japończycy zamiast tradycyjnej konferencji przedstawią światu gotową prezentację. To zapewne na niej przyjrzymy się nowej Zeldzie. Po cichu liczę również na Pokemony.
  • 19:00 – Square Enix. Podupadli twórcy wielkich gier jPRG będą pokazywać swój flagowy produkt – Final Fantasy XV, nowy silnik graficzny i znacznie więcej.

ŚRODA 17 CZERWCA

  • 2:00 – konferencja PC w całości poświęcona graniu na komputerach, w której wezmą udział przedstawiciele rozmaitych studiów, wydawców i producentów sprzętu.

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst