Gry  / News

E3: Bethesda pozwala nam rzucić okiem na drugą część Dishonored i... odświeża jedynkę

Przy ogromie hype'u, jaki otacza serię Fallout, łatwo zapomnieć, że Bethesda to nie tylko światy post-apokaliptycznej Ameryki czy Elder Scrollsowego Tamriel. W 2012 roku mistrzowie tworzenia otwartych światów dali nam jeszcze jedną grę, która skutecznie porwała serca graczy, a dziś zobaczyliśmy zapowiedź jej kontynuacji. Mowa oczywiście o Dishonored.

Nie sądzę, żeby ktokolwiek uwierzył w "przypadkowy wyciek" informacji o Dishonored 2 podczas wczorajszego, próbnego streamu przed właściwą prezentacją na E3, jednak już od wczoraj mogliśmy być pewni, że Bethesda pokaże nam dzisiaj materiały ze swojej nowej skradanki. I nie zawiedliśmy się, choć czekał na nas zaledwie około trzyminutowy trailer:

Materiał wideo niestety nie zawiera scen z samej gry, lecz daje względny ogląd na świat gry oraz - przede wszystkim - na nową bohaterkę.

Tak, w tej odsłonie do znanego z pierwszej części Corvo Attano dołączy grywalna postać kobieca, córka cesarzowej, Emily Kaldwin, którą oglądamy na zwiastunie. Będziemy mogli przełączać się pomiędzy dwójką bohaterów, wykorzystując ich zróżnicowane zestawy umiejętności i uzbrojenia do pokonywania kolejnych misji.

Podobnie jak w pierwszej części to od nas zależy styl, w jakim wykonamy zadanie, a zatem Dishonored nie straci nic z ducha pierwszej części - nadal to my decydujemy, czy postawić na wartką akcję, czy raczej pozostać w cieniu i przechodzić grę bez zabijania adwersarzy.

Zmianie nie uległ także klimat opowieści. Ponownie lądujemy w alternatywnej wersji XIX wieku, w nadmorskim mieście Karnaca, które na zwiastunie prezentuje się fenomenalnie, idealnie komponując ze sobą steam-punkowe wizje z totalnym futuryzmem. Pomimo tego pomieszania stylów wszystko wydaje się tam być po prostu na miejscu i pasować do całości.

Twórcy nie powiedzieli niestety nic więcej na temat fabuły. Na szczegóły przyjdzie nam zatem poczekać do przyszłego roku, kiedy gra ukaże się na PC oraz PS4 i XBONE.

Dishonored 2 pojawi się dopiero w 2016 roku, będzie jednak co robić na konsolach do tego czasu

Obok kontynuacji, Arkane Studios zapowiedziało odświeżoną wersję swojego hitu. Dishonored: Definitive Edition to kompletne, odświeżone wydanie pierwszej części gry, wraz ze wszystkimi dodatkami i DLC jakie dotychczas się ukazały.

Nowa edycja przeznaczona jest oczywiście na konsole nowej generacji, gdzie gracze nie mieli jeszcze okazję pokierować losami niesłusznie oskarżonego o morderstwo Corvo.

Dla tych, którzy do tej pory nie sięgnęli jeszcze po tę dość unikatową produkcję będzie to idealna okazja, żeby zagłębić się w jej świat przed premierą drugiej części. Definitive Edition ukaże się bowiem już tej jesieni.

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst