REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 10 już bez uzależnienia od Sklepu, choć jest pewien haczyk

Do tej pory tylko desktopowe aplikacje mogliśmy instalować z innych źródeł niż Sklep Windows. Z bardzo wielu różnych względów, zarówno jeśli chodzi o korzyści dla użytkowników, jak i deweloperów. Teraz będziemy mogli „odblokować” nasze urządzenie. Choć będziemy to robić na własne ryzyko.

02.05.2015
20:22
Windows 10 już bez uzależnienia od Sklepu, choć jest pewien haczyk
REKLAMA
115 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Wraz z aktualizacją naszego urządzenia do Windows 10 zyskamy możliwość łatwej, ręcznej instalacji aplikacji bez wykorzystywania Sklepu Windows. Jest to funkcja skierowana przede wszystkim dla deweloperów, którzy chcą testować własne aplikacje bez konieczności babrania się w Visual Studio.

windows-10-beta-store-1

W ustawieniach systemu będzie można uruchomić tryb deweloperski i nie wiąże się on z żadnymi konsekwencjami dla użytkownika ani koniecznością rejestrowania się gdziekolwiek. To ustawienie będzie mogło być zablokowane przez administratora systemu, by, przykładowo, nie narażać firmowych komputerów na infekcję złośliwym oprogramowaniem.

Jest tylko jeden haczyk: możliwe będzie zainstalowanie nie więcej niż 20 aplikacji spoza Sklepu Windows. Limit ten oczywiście nie dotyczy klasycznych aplikacji desktopowych.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA