REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

W końcu będziesz mógł pozbyć się komputera i zastąpić go w całości smartfonem

Aplikacje Windows mogą już działać na dowolnym urządzeniu z tym systemem operacyjnym, jeżeli deweloper sobie tego zażyczy. Microsoft na jednej z sesji zademonstrował, co to może oznaczać w praktyce i jak jego partnerzy, a także on sam, zamierzają to wykorzystać.

30.04.2015
11:16
W końcu będziesz mógł pozbyć się komputera i zastąpić go w całości smartfonem
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10 Mobile ma jeszcze więcej wspólnego z Windows 10 Desktop niż pierwotnie uważano. Otóż „wybrane telefony z Windows” będą mogły funkcjonować jako komputery PC.

windows-10-mobile

Co oznacza to „wybrane”? Najtańsze smartfony nie posiadają ani wyjścia HDMI, ani modułu Miracast, przez co nie ma po prostu sprzętowej możliwości podłączenia ich do monitora lub innego większego wyświetlacza.

Do całej reszty będziemy w stanie podłączyć klawiaturę Bluetooth, monitor i pracować na nich dokładnie tak, jak byśmy pracowali na naszym desktopie.

REKLAMA

Co oczywiste, owe smartfony mają za słabe procesory, by poradzić sobie z aplikacjami pokroju InDesign czy 3dstudiomax, ale na tym różnice się kończą.

Telefon po podłączeniu do większego monitora wyświetli Pulpit, Menu Start i inne dobrze znane nam elementy z komputerów PC. Zainstalowane windowsowe aplikacje będą wyświetlane w oknach. Wszystko dzięki możliwościom, jakie dają aplikacje Windows (wcześniej określane jako „aplikacje uniwersalne”).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA