Tech  / Lokowanie produktu

Tym Vikingowie silniejsi, im jest ich więcej - teraz jeszcze łatwiej doładujesz konto punktami za polecenie Mobile Vikings

Wbrew powszechnie panującym stereotypom, wikingowie byli nie tylko wybitnymi wojownikami, ale także doskonałymi handlarzami. Być może w negocjacjach pomagały wielkie topory i szaleństwo w oczach, ale doskonale wiedzieli ile i w jaki sposób (lub czym) zapłacić za dany towar. I tak samo mogą dziś zrobić klienci Mobile Vikings.

Handel wymienny, nawet dla współczesnych (i Mobilnych) Vikingów nie jest niczym obcym. Od dawna mogą oni bowiem wymieniać uzyskane za polecenie tego operatora punkty na doładowania, tym samym bez wydawania ani grosza zyskując kolejne gigabajty czy usługi.

Zasada jest przy tym prosta - jedno polecenie (w ramach którego nowy użytkownik zamówi kartę i doładuje konto za minimum 19 zł) to 19 Punktów Vikinga na naszym koncie. A 19 PV oznacza już (przy przeliczniku 1 PV = 1zł), że stać nas na doładowanie za 19 zł, czyli 2 GB internetu mobilnego, nielimitowane SMS-y i roczną ważność konta.

wikong-mobile-viking

Nie wiemy dokładnie ile punktów uzyskał w ten sposób rekordzista, ale chodzą słuchy, że zapewnił sobie tym sposobem darmowe korzystanie z telefonu przez bardzo długi czas. Cóż, tym Vikingowie silniejsi, im jest ich więcej.

Jedyną drobną niedogodnością w tym systemie był fakt, że taki handel wymienny uwzględniał z naszej strony wyłącznie Punkty Vikinga, przez co aby zakupić w ten sposób doładowanie za 29 zł (gdzie znajdziemy m.in. 4 GB transferu) musieliśmy namówić na Mobile Vikings dwóch znajomych i po całej wymianie zostawało nam jeszcze kilka punktów, z którymi niewiele mogliśmy zrobić.

A jak wiadomo, dobry Viking lubi czasem dorzucić do transakcji trochę złota, żeby dostać jeszcze więcej.

I od teraz jest to możliwe. Każdy Viking może od tej pory połączyć metody płatności i wybrać takie doładowanie, jakie podoba mu się najbardziej. Bez konieczności czekania na kolejnego poleconego użytkownika.

Przykładowo, jeśli na naszym koncie jest 10 Punktów Vikinga, a chcemy nabyć doładowanie za 29 zł, będzie ono tańsze o 10 zł. Ewentualnie, jeśli nie chcemy całkowicie pozbawiać się tych punktów i wydać ich część na coś innego, możemy wybrać ich dowolną liczbę (np. 4), a resztę uzupełnić doładowaniem.

W rezultacie swobodnie można zarządzać tym, ile np. w tym miesiącu wydajemy gotówki z naszego portfela, a ile z naszego mieszka Vikinga.

mv

Jedyne ograniczenia (nawet Vikingowie muszą się z nimi godzić) dotyczą formy płatności oraz tego, gdzie te łączone płatności możemy stosować. Na szczęście nie są zbyt dotkliwe.

Nasze vikingowe środki możemy uzupełniać bowiem wyłącznie za pomocą karty lub płatności online. „Dopłata” poprzez SMS nie wchodzi tutaj w grę. Nie możemy również w ten sposób kupować nowych kart SIM - transakcje z łączonymi opłatami możemy wykorzystać tylko do zakupu doładowań.

Nowa opcja dostępna jest bezpośrednio z poziomu strony internetowej, z zakładki „Doładuj konto”.

Do dzieła, Vikingowie!

Czytaj również:

* Część zdjęć pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst