REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Sprawdzamy jak nowa oferta Mobile Vikings wygląda na tle konkurencji

Sprawdzamy jak nowa oferta Mobile Vikings wygląda na tle konkurencji
REKLAMA
197 interakcji
dołącz do dyskusji

Mobile Vikings zaprezentowali dziś nową propozycję dla użytkowników korzystających z oferty na kartę. Szczególnie dla tych, którzy sporo surfują w Sieci, a także często rozmawiają z innymi Wikingami i znajomymi z Play. Od 28 stycznia spada także cena za minutę połączenia do pozostałych sieci, która wynosi po zmianie 19 gr/min. Czy jednak jest to oferta naprawdę przełomowa i warto dla niej zmienić operatora?

REKLAMA

Osoby, które lubią SMS-ować mogą zdecydować się na doładowanie za 19 zł, dzięki któremu otrzymają nielimitowane SMS-y oraz 2 GB pakietu internetowego. Rozmowy głosowe także nie nadszarpną budżetu zgromadzonego na koncie, ponieważ 19 groszy za minutę to bardzo korzystna stawka. Zawsze można skorzystać także z połączeń prowadzonych za pośrednictwem transmisji danych, np. poprzez Skype.

19_29

Do moich wymagań o wiele lepiej dostosowana jest jednak opcja droższa, kosztująca 29 zł miesięcznie, w której otrzymuję aż 4 GB na transmisję danych, nielimitowane SMS-y i darmowe rozmowy do Mobile Vikings, Play i wszstkich sieci działających w oparciu o infrastrukturę P4. W takim przypadku nie muszę obawiać się nagłego spowolnienia transmisji danych, a z racji tego, że najczęściej dzwonię do bliskich, którzy są obecnie w Play, będę mógł rozmawiać z nimi bez limitu.

Prawdziwy potencjał danej oferty można jednak dostrzec dopiero w bezpośrednim starciu z innymi propozycjami dostępnymi na rynku. Jak więc nowa oferta Mobile Vikings wygląda w porównaniu z podobnymi ofertami innych operatorów? Sprawdźmy!

Play

W Play na Kartę, w taryfie "Lubię TO!", która jest przygotowana specjalnie z myślą o osobach korzystających z Internetu w telefonie, za doładowanie kwotą 25-49 zł przyznawany jest bonus 500 MB. Za rozmowy do wszystkich sieci trzeba tutaj zapłacić 29 groszy. Możliwe jest także dokupienie dodatkowego pakietu, np. 3 GB za 20 zł na miesiąc.

Red Bull Mobile

Klienci Red Bulla za minutę rozmowy do wszystkich sieci zapłacą 29 groszy. Mogą mieć jednak całkiem korzystny pakiet transmisji danych 3 GB, który kosztuje miesięcznie 20 zł. Za doładowanie w zakresie 25-49 zł dodawany jest bonus w postaci pakietu 1 GB transferu. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na aktywację pakietu "7 dni bez limitów" za 7 zł, otrzyma nielimitowane rozmowy i SMS-y, oraz pakiet 700 MB. Na miesiąc wychodzi 28 zł i blisko 3 GB transferu.

Orange

Pomarańczowi przygotowali ofertę dla aktywnie korzystających ze smartfonów, w której za doładowanie kwotą 25 i 30 zł użytkownik otrzymuje 400 MB transferu danych. Podobnie, jak w Play, stawka za minutę połączenia do wszystkich sieci to 29 groszy. Droższe są tutaj SMS-y, za które trzeba płacić 20 groszy, podczas, gdy w Play kosztują one 9 groszy za sztukę. Doładowując konto przez Internet można zyskać bonus np. 2,5 GB za doładowanie kwotą 25 zł.

Nju

Nju ma taką samą jak Mobile Vikings, niską stawkę za połączenia do wszystkich sieci. Pakiet Internetu 350 MB kosztuje tutaj 7 zł. Zadowoli jedynie osoby bardzo rzadko korzystające ze swoich smartfonów do przeglądania Internetu.

T-Mobile

Użytkownicy tarfy "Frii" w T-Mobile mają do wyboru atrakcyjną opcję z Internetem za 0 zł. Jedynym, dość sporym zresztą, minusem jest fakt, że dziennie do wykorzystania jest tutaj zaledwie 50 MB. Po przekroczeniu tego pułapu prędkość połączenia z Internetem wyraźnie zwalnia. Można oczywiście aktywować dodatkowe pakiety internetowe, np. 3 GB za 20 zł lub 6 GB za 30 zł. Za minutę rozmowy należy zapłacić 29 groszy, a SMS kosztuje 14 groszy.

Heyah

Wiele osób kojarzy zapewne reklamę "Rok Internetu w Heyah za darmo". Promocja działa podobnie, jak taryfa "Frii" w T-Mobile. Użytkownik może dziennie wykorzystać 50 MB, a potem włączany jest lejek. Podobnie jak w T-Mobile prezentują się ceny pakietów dodatkowych, czyli 3 GB za 20zł i 6 GB za 30 zł. Minuta rozmowy do wszystkich sieci kosztuje 29 groszy, a SMS-y 14 groszy.

Plus

W opcji "Rozmowy i SMS-y bez limitu i 0,5 GB internetu" miesięcznie należy wydać 35 zł, a w zamian, tak jak nazwa promocji sugeruje, użytkownik otrzyma nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych oraz 500 MB na transmisję danych. Atrakcyjna propozycja dla tych, którzy dużo rozmawiają, ale aktywni użytkownicy smartfonów będą zmuszeni dokupić dodatkowo pakiet internetowy.

Plush

W Plushu jest identyczna jak w Plusie - opcja z nielimitowanymi rozmowami i 500 MB internetu za 35 zł. Korzystniejsza wydaje się tutaj opcja z 2 GB transmisji, nielimitowanymi SMS-ami i obniżeniem stawki za minutę połączenia do 9 groszy. Ten wariant kosztuje 20 zł na miesiąc.

Virgin Mobile

Virgin ma zbliżoną do Mobile Vikings ofertę, w której za 29 zł otrzymuje się 4 GB transferu danych oraz nielimitowane SMS-y, ale minut do wykorzystania jest tutaj jedynie 300. Niemniej jednak ta oferta może być ciekawa dla tych, którzy mało rozmawiają, a dużo surfują.

Na koniec spójrzmy jeszcze na tabelkę podsumowującą oferty dla aktywnych posiadaczy smartfonów, które dostępne są na naszym rynku.

Zrzut ekranu 2015-01-28 13.32.37
REKLAMA

Wygląda więc na to, że właśnie znalazłem dla siebie nową ofertę. Propozycja Mobile Vikings, szczególnie w najwyższej opcji, dzielnie stawia czoła porównaniom do konkurencji i zasługuje na uwagę. Daje mi optymalny, 4-gigabajtowy pakiet Internetu, nielimitowane rozmowy praktycznie z wszystkimi, z którymi się kontaktuję i dodatkowo SMS-y bez ograniczeń. I to wszystko za 29 zł za miesiąc. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA