REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Nowy smart zegarek Huawei zapiera dech w piersiach!

Na dzień przed oficjalną premierą do sieci trafiła reklama nowego Smartwatcha od Huawei i choć szczegółowe informacje o urządzeniu poznamy dopiero jutro, już dziś można śmiało powiedzieć, że chiński producent zdeklasował konkurencję.

01.03.2015
13:16
Nowy smart zegarek Huawei zapiera dech w piersiach!
REKLAMA
REKLAMA

Sporo mówi się o tym, że smartwatche to nic więcej niż zabawki dla nerdów i w żaden sposób nie przystają do tradycyjnych, eleganckich zegarków. Patrząc na istniejące portfolio wearables ciężko się z tym nie zgodzić - na palcach jednej ręki można policzyć urządzenia, które swoim wyglądem nie przypominają plastikowych czasomierzy z lat 90-tych.

huawei watch 4

Nowy Huawei zapiera dech w piersiach

W spocie reklamowym (który niestety zdążył już zniknąć z sieci) oraz na wiszących w Barcelonie bilbordach możemy zobaczyć piękny, i subtelnie elegancki smartwatch, z okrągłym ekranem pozbawionym grubych ramek (jak w LG G-Watch R) czy "przebitej opony" (jak w Moto 360). Jedyny fizyczny przycisk, stylizowany na standardowe pokrętło zegarka, umieszczony jest nieco powyżej centrum ramki, co prezentuje się o wiele lepiej niż rozwiązania innych producentów.

Średnica tarczy nowego Huawei to 42 mm, a całość sprawia wrażenie o wiele smuklejszego niż dowolna konkurencja. Do tego dochodzi bogaty wybór bransolet i pasków, które pozwolą na dostosowanie smartzegarka do indywidualnego stylu kupującego.

huawei watch bands
huawei watch3

O specyfikacji technicznej ani czasie pracy na baterii na razie nie wiemy nic. Jedynym pewnikiem jest fakt, że w przeciwieństwie do zapowiadanego konkurenta od LG - Urbane - zegarek oparty będzie o platformę Android Wear. Reklama wyraźnie pokazuje również unikalne watch-face'y, które dodatkowo podkreślają piękno i elegancję tego urządzenia.

huawei watch2
huawei watch

Oby nie był to przerost formy nad treścią

REKLAMA

Z całych sił trzymam kciuki aby za formą podążyła funkcja i nowy smartwatch od Huawei nie rozczarował swoimi walorami użytkowymi, oraz przesadną ceną. Jeśli to się uda, będziemy mieli do czynienia z jednym z najciekawszych urządzeń tego typu na rynku, a z całą pewnością z obecnie najpiękniejszym.

Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest to pierwszy smartzegarek, który z chęcią zobaczyłbym na własnym nadgarstku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA