Sprzęt  / News

Najładniejszy zegarek z Android Wear pojawi się w wersji... bez niego

Jakiś czas temu pisałem na temat nowego zegarka LG o nazwie Urbane. Teraz okazuje się, że ten piękny smartwatch będzie dostępny w kilku wariantach różniących się między sobą nie tylko funkcjami, ale też oprogramowaniem.

Można wręcz dojść do wniosku, że jedynymi cechami łączącymi modele Urbane oraz Urbane LTE jest wygląd oraz część specyfikacji. Zegarek ten ma zostać bowiem wyposażony w ten sam, 1,3-calowy wyświetlacz OLED, czterordzeniowy procesor Snapdragon 400, 4 GB pamięci wbudowanej oraz wszystkie niezbędne czujniki. Podwojona została ilość pamięci RAM, która wynosi teraz 1 GB. Oznacza to, że nie sposób będzie narzekać na wydajność tego ciekawego gadżetu.

Oprócz tego nowy zegarek koreańskiej firmy ma być wyposażony w moduł NFC oraz modem LTE, których zabrakło w zwykłym LG Urbane.

Dzięki nim możliwe będzie wykorzystanie go do mobilnych płatności i rozmów telefonicznych. Użycie dodatkowych podzespołów, przede wszystkim modemu LTE, może mieć negatywny wpływ na czas pracy zegarka. Koreańscy inżynierowie przewidzieli to, dlatego akumulator zastosowany w LG Urbane LTE będzie miał pojemność równą 700 mAh zamiast 410 mAh.

lg-watch-urbane-lte-1

LG postanowiło też delikatnie zmienić wygląd zegarka. Dlatego LG Urbane LTE będzie wyposażone w aż trzy boczne przyciski zamiast jednego. Dodatkowe dwa guziki mają służyć do nawigacji oraz łatwego dostępu do najważniejszych ustawień. Kolejny aspekt dotyczący wyglądu zegarka to jego kolor. Jak na razie wiadomo tylko, że będzie on dostępny w wariancie srebrnym. LG nie chce puścić pary z ust i nie mówi nic o innych wersjach kolorystycznych gadżetu.

Warto wspomnieć też, że zegarek ten nie będzie mógł korzystać z systemu Android Wear.

Ubieralny system Google nie obsługuje bowiem płatności zbliżeniowych, rozmów telefonicznych ani trzyprzyciskowej konfiguracji. Dlatego LG zmuszony był do zrezygnowania z zastosowania w zegarku Urbane LTE oprogramowania Google i zamiast niego najprawdopodobniej wykorzystał system webOS, który można znaleźć między innymi w najnowszych telewizorach LG. Oczywiście nie można też wykluczyć, że jest to inne oprogramowanie.

Jeśli zastanawiacie się, jak będzie wyglądać i działać oprogramowanie w tym zegarku, radzę wam zapoznać się z prototypem inteligentnego zegarka stworzonego dzięki współpracy LG i Audi, który także działa pod kontrolą tego oprogramowania. Ewentualnie możecie poczekać kilka dni na relacje z targów Mobile World Congress 2015.

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią bowiem, że właśnie tam oba zegarki LG z serii Urbane zostaną oficjalnie zaprezentowane.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst