1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Sprzęt

Niemożliwe staje się możliwe - najładniejszy zegarek z Androidem będzie jeszcze lepszy

LG zaprezentował dzisiaj swój najnowszy zegarek oparty o platformę Android Wear. Jest on jeszcze lepszy niż LG G Watch R i prezentuje się wyjątkowo ładnie.

Niemożliwe staje się możliwe – najładniejszy zegarek z Androidem będzie jeszcze lepszy

Model o nazwie LG Watch Urbane, o którym poinformował serwis anandtech.com, został wyposażony w obudowę wykonaną w całości z metalu. Jest dostępny w dwóch kolorach - srebrnym i złotym. Zegarek został wyposażony w standardowy, 22 milimetrowy pasek, który będzie można swobodnie wymienić na inny. Oprócz tego Watch Urbane cechuje się cieńszą ramką niż w przypadku modelu G Watch R, co przełożyło się na mniejsze rozmiary i grubość zegarka. Z kolei uchwyt wykonany ze stali nierdzewnej cieszy się lepszą ochroną na zadrapania i korozję niż w przypadku poprzednika.

Jeżeli chodzi o specyfikację techniczną zegarka, nie odbiega ona od tej zastosowanej w LG G Watch R.

Znajdziemy tu 1,3-calowy wyświetlacz OLED o rozdzielczości 320 x 320 pikseli oraz zagęszczeniu pikseli równym 245 ppi. Taki typ wyświetlacza cechuje się nie tylko bardzo dobrą szczegółowością obrazu, ale też genialnym kontrastem i widocznością w świetle słonecznym. Bardzo dobrą płynność działania powinien zapewnić procesor Qualcomm Snapdragon 400 pracujący z częstotliwością 1,2 GHz współpracujący z 512 MB pamięci RAM oraz 4 GB pamięci masowej. Za dodatkowe funkcje urządzenia odpowiada 9-osiowy sensor pełniący funkcję żyroskopu, akcelerometru  i kompasu, barometr oraz czujnik tętna. Akumulator o pojemności 410 mAh powinien zapewnić około 2-3 dni komfortowej pracy.

lg-watch-urbane-2

LG Watch Urbane spodoba się nie tylko biznesmentom, ale też fanom sportu. Wszystko ze względu na spełnienie norm IP67, które przewidują pyło- i wodoodporność urządzenia. Jest to po prostu jeszcze lepsza i ładniejsza wersja najlepszego inteligentnego zegarka, który do tej pory pojawił się na rynku. Sam miałem okazję używać LG G Watch R przez kilka tygodni i wiem, że gdybym miał zdecydować się na kupno jakiegokolwiek smartwatcha, wybrałbym właśnie go. Przynajmniej do dzisiaj, bo teraz wolałbym poczekać na LG G Watch Urbane.

Jest to zegarek, który wszyscy dobrze znamy, włożony w nową, ładniejszą, mocniejszą i bardziej stylową obudowę.

Dystansuje on swojego poprzednika pod względem wyglądu i ma znacznie lepsze podzespoły niż zegarek Moto 360, który krótko działa na akumulatorze i pomimo bardzo ograniczonych możliwości systemu Android Wear potrafi się zacinać w najmniej odpowiednim momencie. Jako że Samsung skupił się na bardziej rozbudowanych inteligentnych zegarkach wyposażonych we własny system operacyjny Tizen, można podejrzewać, że LG okaże się firmą najbardziej zaangażowaną w rozwój systemu Android Wear i pchanie nowej części ekosystemu Google do przodu.

LG-Watch-Urbane2

Podejrzewałem to już po zobaczeniu LG G Watch R, zaś pierwsze rendery pokazujące LG Watch Urbane mnie tylko w tym utwierdziły. Rynek inteligentnych zegarków to segement świeży, w którym w najbliższym czasie będą królować urządzenia z wyższej półki cenowej, a pierwsze tanie i dobrze wykonane urządzenia pojawią się na rynku nie wcześniej niż za rok.

Dlatego jestem przekonany, że w najbliższych miesiacach segment inteligentnych zegarków będzie należał do trzech modeli - Apple Watch, LG Watch Urbane oraz następcy modelu Gear S wyprodukowanego przez Samsunga. Pozostałe modele będą tylko ciekawostkami, które nie zdobędą uwagi mediów oraz klientów. Staniemy się świadkami tego już na targach Mobile World Congress w Barcelonie, gdzie zostanie zaprezentowany LG Watch Urbane oraz nowe urządzenia ze stajni Samsunga.