RTV  / News

HBO gra w otwarte karty - Polacy mogą zapomnieć o nowym HBO Now

Wątpliwości się rozwiały. O serwisie HBO Now, który wystartuje w Stanach Zjednoczonych wraz z premierą nowej Gry o Tron na urządzeniach Apple możemy w kraju nad Wisłą dyskutować czysto akademicko. Polski oddział Home Box Office uznał, że nie jest nam do szczęścia potrzebna nowa usługa i powinniśmy zadowolić się przestarzałym i awaryjnym HBO GO.

Uwielbiam stację HBO za świetne treści, które produkuje. Oprócz Gry o Tron i Detektywa w ofercie stacji jest mnóstwo innych seriali, z którymi jestem na bieżąco. Ponieważ w Polsce od lat działa (lepiej lub gorzej, ale działa) HBO GO miałem nadzieję, że najnowszy serwis VOD o nazwie HBO Now też niedługo do nas zawita.

Na kilka tygodni przed premierą HBO Now te nadzieje się rozwiały.

W sumie dobrze, że polski oddział HBO poinformował nas tak szybko, to nie będzie później jeszcze większego rozczarowania, gdy na oficjalnej prezentacji nowa usługa okaże się czymś naprawdę świetnym. Jak można przeczytać w serwisie wirtualnemedia.pl, włodarze stacji podjęli już decyzję.

hbonow

HBO Now nie doczeka się wersji na polski rynek, a stacja dalej chce rozwijać HBO GO i wyjść z ofertą do nowych klientów, którzy nie mają kablówki. W tym momencie gdybym nie był klientem, to bym twórcom przyklasnął, bo na uwolnienie tego VOD czekamy od bardzo, bardzo dawna.

Problem w tym, że HBO GO się już zestarzało.

Polskie HBO GO istnieje od kilku lat i budowane jest na bazie amerykańskiej wersji aplikacji. Problem w tym, że na usłudze nie można polegać. Ciągłe problemy z połączeniem, konieczność ponownego logowania i niestabilność usługi skutecznie zniechęcają do seansu.

Po cichu liczyłem na to, że HBO Now to będzie nowe rozdanie, które pozwoli stacji odpokutować za lata problemów technicznych. Niestety, w naszym regionie musimy się zadowolić starszą usługą, bo usługa wprowadzana we współpracy z Apple w USA do nas nie trafi.

A co dalej z HBO GO w Polsce?

Jedną z zalet HBO Now miało być rozdzielenie usługi VOD od telewizji. Z racji nieobecności tej usługi w Polsce w ramach nagrody pocieszenia polski oddział planuje stopniowe uwalnianie HBO GO. Już teraz można wykupić dostęp u operatorów internetowych

1-hbo-go

Dzisiaj z HBO GO mogą skorzystać klienci dostawców internetu takich jak Netia, Vectra, Multimedia i Toya. Do tej listy niedługo może dołączyć Inea. Zapomnieć o usłudze mogą zaś klienci Cyfrowego Polsatu, który oferuje dostęp do HBO w ramach oferty smartDOM.

Jeśli mam być jednak szczery, to o ile HBO jest zadowolone z wyników HBO GO, to jako użytkownik nie podzielam tego entuzjazmu. O ile macie możliwość oglądania ulubionych seriali na telewizorze i nagrywania ich na dekoder, to sobie serwis VOD odpuście.

Przynajmniej póki stacja nie przebuduje backendu aplikacji, bo na dzisiaj szkoda na HBO GO nerwów.

Czytaj również:

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst