REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. RTV

Gorący news z konferencji Apple! HBO + Apple = HBO Now

Podczas dzisiejszej konferencji Apple poznaliśmy szczegóły partnerstwa HBO i Apple. Zgodnie z oczekiwaniami, nowa usługa streamingowa od HBO zadebiutuje na Apple TV… ale nie tylko!

Gorący news z konferencji Apple! HBO + Apple = HBO Now
REKLAMA
REKLAMA

Nowy serwis VOD od HBO będzie nosił nazwę HBO Now i będzie uwolniony od abonamentu. To oznacza, że usługa będzie dostępna dla wszystkich, niezależnie od tego, czy mają wykupiony pakiet HBO u swojego operatora telewizyjnego, czy też nie. Ba, nie trzeba nawet mieć żadnej umowy na telewizję.

W ofercie HBO Now znajdziemy filmy i seriale na żądanie – zarówno te, które są w obecnej ramówce stacji, jak i te, które były emitowane wcześniej. Nie zabraknie największych serialowych hitów, takich jak „Gra o Tron” i „Silicon Valley”. To właśnie piąty sezon „Gry o Tron” może być motorem napędowym nowej usługi, bowiem po raz pierwszy serial HBO będzie dostępny w momencie premiery bez żadnego abonamentu.

Zrzut ekranu 2015-03-09 o 18.07.59

HBO Now zadebiutuje już w kwietniu w cenie 14,99 dol./mies. Pierwszy miesiąc będzie dostępny za darmo, a więc kilka pierwszych odcinków „Gry o Tron” posiadacze Apple TV obejrzą bez żadnych opłat. Do niedawna mówiono, że HBO Now zadebiutuje na Apple TV, ale to dopiero początek. Nowa aplikacja HBO pojawi się na początku wyłącznie na set-top-boksie Apple TV. Ostatecznie jednak usługa pojawi się w formie aplikacji również na iPhone’ie i iPadzie. To świetna wiadomość.

Dodatkowo Tim Cook zapowiedział obniżkę ceny Apple TV. Nie poznaliśmy dziś nowego modelu, ale cena dotychczasowego od dziś spada do 69 dol. To naprawdę niewiele. Tim Cook zdradził także, że dotychczas sprzedało się 25 milionów sztuk set-top-boksa.

apple tv

Na scenie nie padły żadne zapewnienia na temat dostępności usługi poza USA. Na konkrety musimy jeszcze poczekać. Mam nadzieję, że Polacy również będą mogli cieszyć się HBO Now – i to nie tylko po skorzystaniu z usług typu VPN.

REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA