Motoryzacja  / News

Akcjonariusz rzekł: Timie Cooku, kup pan Teslę! Tim Cook odpowiedział

Firmie Apple ledwo co wczoraj udało się zaprezentować nowy zegarek i ultraprzenośnego laptopa, a już wracają doniesienia o mitycznym Apple Car. Tym razem temat w rozmowie z Timem Cookiem podjął jeden z akcjonariuszy firmy.

Jeśli wierzyć źródłom na które powołuje się Business Insider, Tim Cook musiał odpowiadać na niewygodne pytania akcjonariuszy. Jeden z nich miał wprost zasugerować szefowi Apple, że powinien sięgnąć do portfela i wykupić Teslę.

Tim Cook miał zbyć sugestie zakupu przez Apple firmy Tesla zajmującej się produkcją elektrycznych samochodów wymijającymi odpowiedziami.

Stwierdził, że Apple nie ma relacji z Teslą, ale byłby bardzo rad, gdyby samochody tej firmy korzystały z CarPlay.

Wiele wskazuje na to, że Apple faktycznie wejdzie na rynek samochodów. Kolejne źródła przekazują informacje o tym analizując przekonujące poszlaki, w tym podkupienie przez Apple pracowników Tesli oraz zatrudnienie wielu innych osób z branży motoryzacyjnej.

Tesla S

Jak na razie iCar, a może prędzej Apple Car funkcjonuje tylko w sferze plotek. Jeśli Apple zdecyduje się wejść na ten rynek, to mało prawdopodobne jest, że zajmie się całym R&D od początku do końca Przejęcie innej firmy ze znacznie większym doświadczeniem miałoby wiele sensu.

Tesla wydaje się do tego celu idealnym kandydatem, chociaż jej założyciel i frontman Elon Musk publicznie nie wyraża chęci pozbycia się swojego dziecka na rzecz innej firmy. Nie oznacza to oczywiście, że rozmowy Apple i Tesli nie toczą się za zamkniętymi drzwiami.

Firma Muska ma na swoim koncie wiele osiągnięć w dziedzinie elektrycznych samochodów i wyceniana jest już na blisko 25 mld dol. Dla Apple nie powinno być to jednak zbyt dużą przeszkodą, ponieważ firma Tima Cooka ma 178 miliardów dol. w gotówce.

Dlaczego nie skorzystać z tych funduszy teraz? Im szybciej Apple znajdzie odpowiedniego partnera, tym szybciej Apple Car wyjedzie na drogi - oczywiście zakładając, że firma w ogóle to na poważnie rozważa.

Czytaj również: 

*Grafika główna pochodzi z serwisu Shutterstock.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst