REKLAMA

Polacy w końcu mogą przebierać w ofertach VOD. UPC oficjalnie startuje z MyPrime!

Na polskim rynku usług VOD tak gorąco jeszcze nie było! Do batalii o widza dołączyło także UPC, które proponuje nowe usługi MyPrime i Horizon Go z nielimitowanym dostępem do 1000 filmów i seriali.

04.12.2014 18.02
Polacy w końcu mogą przebierać w ofertach VOD. UPC oficjalnie startuje z MyPrime!
REKLAMA
REKLAMA

Oferta UPC MyPrime to wypożyczalnia VOD w ramach której mamy dostęp do dużej biblioteki filmów i seriali w ramach jednej miesięcznej opłaty abonamentowej. Treści nie są przeplatane reklamami i są dostępne w dowolnym momencie, bez dodatkowych opłat za poszczególne pozycje.

Co w ofercie?

Filmy, seriale i bajki można oglądać na ekranie telewizora, komputera oraz urządzeń mobilnych. Obecnie usługa oferuje dostęp do około 1000 filmów, seriali i bajek dla dzieci, jednak biblioteka będzie systematycznie rozwijana. Wszystkie pozycje w bibliotece dostępne są w języku polskim.

myprime-1

Na początek dostajemy dostęp do takich seriali jak House of Cards, Lost czy Hannibal. W przypadku filmów są to pozycje m.in. takie jak Dom Zły, Transporter 3, czy Amerykanin. Dodatkowo na najmłodszych czeka bogata oferta bajek.

Jak zacząć?

Aby skorzystać z MyPrime trzeba być klientem Telewizji Cyfrowej UPC w pakietach Select HD, Max HD lub w pakiecie Horizon. Dostęp do usługi kosztuje 20 zł/mies. w przypadku pakietów Select HD i Max HD, natomiast jeżeli korzystamy z pakietu Horizon, MyPrime jest dostępny za darmo. Do końca roku klienci nie zapłacą żadnych dodatkowych opłat, niezależnie od swojego pakietu. Usługa działa obecnie na trzech typach dekoderów: UPC Mediabox, Horizon i KAON.

upc myprime

Nowy dekoder Horizon będzie dostępny u operatora od przyszłego roku i ma to być multimedialna platforma telewizyjna. Dekoder pozwoli m.in. na nagrywanie 4 niezależnych programów jednocześnie, a także na dostęp do mediów społęcznościowych – w tym do treści z YouTube’a.

Filmy i seriale z MyPrime można oglądać na telewizorze, na komputerze lub na urządzeniach mobilnych. Aby obejrzeć filmy na TV, należy mieć dekoder podłączony do Internetu. Z kolei oglądanie treści MyPrime na komputerze, tablecie i smartfonie umożliwia aplikacja Horizon Go. Jej koszt to dodatkowe 5 zł/mies., ale w ramach aplikacji mamy również dostęp do ok. 100 kanałów telewizyjnych na żywo.

Dobrze, że mamy kolejnego gracza na rynku VOD w Polsce, jednak szkoda, że dostęp do MyPrime będą mieli tylko klienci UPC

REKLAMA

Wygląda na to, że rynek VOD będzie bardzo podzielony i trudno będzie znaleźć niezależną ofertę. Strefa T-Mobile w serwisie TVN-u player.pl jest dostępna tylko dla klientów T-Mobile, natomiast usługa nc+ go TV jest zamknięta na klientów nc+. Podobnie wygląda kwestia dostępu do HBO GO. Nawet TVP ograniczyło dostęp do swojej „Strefa Widza” tylko dla klientów opłacających abonament radiowo-telewizyjny.

Dobrze, że mamy coraz większy wybór, ale szkoda, że nadal wiąże się to z dodatkowymi warunkami, jakie trzeba spełnić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA