Tech  / News

Wiemy już wszystko o współpracy T-Mobile i TVN! Rusza poważny konkurent Netfliksa

132 interakcji
dołącz do dyskusji

Netflix zbliża się do Polski dużymi krokami, co owocuje prawdziwym wyścigiem zbrojeń na polskim podwórku. TVN wraz z T-Mobile zaprezentowali dziś nową usługę VOD Strefa T-Mobile, w której obejrzymy filmy, seriale i programy na żywo. Wszystko to będzie dostępne już jutro.

Podczas dzisiejszej konferencji, która odbyła się w studiu Dzień Dobry TVN, poznałem szczegóły nowej oferty i mogłem sprawdzić jej działanie już dziś. Konferencję poprowadził Marcin Prokop, który rozmawiał o szczegółach współpracy z Grzegorzem Borsem, członkiem zarządu T-Mobile Polska i Markusem Tellenbachem, prezesem zarządu TVN i dyrektorem generalnym TVN S.A. Oficjalna część konferencji była emitowana na żywo w stacji TVN24 Biznes i Świat.

Filmy, seriale i programy na żywo na komputerze i urządzeniach mobilnych

Strefa T-Mobile ma być odpowiedzią na potrzeby współczesnego telewidza znudzonego telewizją linearną. W specjalnym serwisie dostępne będą programy na żywo oraz całkiem pokaźna baza filmów i seriali. Już na wstępie użytkownicy będą mogli obejrzeć m.in. pierwszy sezon House of Cards i dwa sezony The Walking Dead. Baza filmów obejmuje ok. 150 pozycji, w tym Idy Marcowe, Jak zostać Królem, Death Proof, czy O północy w Paryżu. Dodatkowo w serwisie znajdzie się ponad 400 bajek dla najmłodszych.

Nowy serwis będzie dostępny z poziomu przeglądarki na komputerze, lub jako aplikacja mobilna na smartfony i tablety. Materiały można będzie oglądać na dowolnych urządzeniach – oglądanie filmu można zacząć na komputerze, a skończyć na tablecie, w podróży. Serwis sam będzie wiedział w którym momencie skończyliśmy oglądać film, więc na drugim urządzeniu nie będziemy musieli szukać odpowiedniego fragmentu.

TVN-T-Mobile-konfa-3

3 pakiety do wyboru

Użytkownik może wybrać jeden z trzech pakietów. Pierwszy z nich jest całkowicie darmowy i daje dostęp do trzech kanałów na żywo (TVN Turbo, TVN Style i TVN24 BiŚ), a także do wybranych filmów i pierwszych odcinków seriali.

Drugi pakiet dostępny jest w cenie 4,99 miesięcznie i jest to oferta skierowana do najmłodszych. W pakiecie dostajemy to samo, co w planie darmowym, ale dodatkowo otrzymujemy dostęp do bazy 400 bajek i filmów animowanych. Są to wyselekcjonowane i bezpieczne treści dla maluchów, które nie są przeplatane reklamami. W tym pakiecie użytkownik otrzymuje 5 GB transferu za darmo do wykorzystania w obrębie usługi Strefa T-Mobile.

Ostatni pakiet kosztuje 14,99 zł miesięcznie i jest zdecydowanie najbogatszą propozycją. Dostajemy w nim to, co w poprzednich pakietach, ale również dostęp do 16 kanałów nadawanych na żywo (programy grupy TVN, w tym TVN24 oraz programy grup AXN, Kino Polska i FilmBox). Użytkownik dostaje tu także dostęp do bazy ponad stu filmów i do pełnych sezonów seriali. Dodatkowo cały transfer mobilny przy korzystaniu z tego pakietu nie jest naliczany. Przez pierwszy miesiąc usługę można testować za darmo.

TVN-T-Mobile-konfa-2

Jak zacząć?

Strefa T-Mobile będzie dostępna już od jutra jako część serwisu player.pl. Aby się do niej zalogować, trzeba podać swój numer telefonu i wybrać odpowiedni plan. Opłata zostanie dopisana do rachunku T-Mobile w przypadku numeru z umową na abonament, lub zostanie od razu pobrana z konta prepaid, w przypadku numeru na kartę.

Usługa jest dostępna tylko dla klientów sieci T-Mobile i nie ma planów, aby rozszerzyć ją na inne sieci komórkowe. W ten sposób T-Mobile chce pozyskać nowych klientów. Podczas prezentacji usługi Grzegorz Bors wielokrotnie podkreślał, że nie jest to pierwsza tego typu akcja partnerska sieci T-Mobile. Do tej pory największą była współpraca z bankiem Alior, która zaowocowała powstaniem T-Mobile Usług Bankowych.

Po pierwszych testach Strefa T-Mobile prezentuje się naprawdę dobrze. Baza filmów i seriali jest naprawdę bogata, a cena utrzymana jest na rozsądnym poziomie. Dla wielu osób kuszącą propozycją będą na pewno programy nadawane na żywo.

Szczegółowy opis nowego serwisu pojawi się na Spider’s Web w najbliższych dniach.

TVN-T-Mobile-konfa-5

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst