1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

AMD prezentuje pierwsze monitory wspierające FreeSync, a Mantle trafi do kolejnych gier

Lokowanie produktu

Z okazji konferencji „Future of Compute” AMD wypuszcza news za newsem. Zaledwie kilka godzin temu mogliśmy zobaczyć zapowiedź nowych układów z serii Carrizo, a już teraz dowiadujemy się, kiedy pojawią się pierwsze monitory wspierające technologię FreeSync i jakie to będą modele.

20.11.2014
22:32
AMD prezentuje pierwsze monitory wspierające FreeSync, a Mantle trafi do kolejnych gier

Będą to modele Samsung z rodzin UD590 (23,6” i 28”) oraz UE850 (23,6”, 27” i 31,5”). Możliwe jest też, że niebawem również wiele modeli UHD ze stajni Samsunga także otrzyma obsługę technologii FreeSync. Przypomnimy tylko, że rozwiązanie to umożliwi zwiększenie płynności animacji gier bez zwiększania opóźnien podczas gry, co spodoba się przede wszystkim osobom grającym przez sieć w najbardziej dynamiczne tytuły, przede wszystkim z gatunku pierwszoosobowych strzelanin i samochodówek. Więcej na temat technologii AdaptiveSync, której implementacją jest FreeSync, dowiecie się z artykułu mojego autorstwa umieszczonego pod tym adresem.

Jednocześnie na tej samej konferencji studio Capcom ogłosiło podjęcie współpracy z firmą AMD przy wykorzystaniu Mantle API do ulepszenia silnika „Panta-Thei”, dzięki czemu będzie możliwe uzyskanie zwiększonej wydajności w grach i lepszej jakości graficznej w nadchodzących tytułach opracowywanych przez Capcom. Tym samym interfejs AMD znajdzie się w tytułach kolejnego studia, a Capcom dołączy do ponad stu studiów deweloperskich korzystających z Mantle, do których należą między innymi takie legendu Crytek, DICE i Oxide.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze