REKLAMA

Jutro wielki pojedynek premier w Polsce - Samsung Galaxy Note 4 kontra iPhone 6/6+. Który wybierasz? (sonda)

Jutro wielki dzień dla każdego geeka mieszkającego w Polsce. Rusza sprzedaż dwóch największych, najmocniejszych, najlepszych i... najdroższych hi-endowych smartfonów.

23.10.2014 14.26
Jutro wielki pojedynek premier w Polsce – Samsung Galaxy Note 4 kontra iPhone 6/6+. Który wybierasz? (sonda)
REKLAMA
REKLAMA

Już jutro wystartuje w Polsce długo wyczekiwana sprzedaż nowych smartfonów Apple. Świeżutki iPhone 6 oraz nieco większy iPhone 6 plus trafią do oferty polskich dystrybutorów Apple oraz operatorów komórkowych.

Niektórzy sprzedawcy, tacy jak Cortland, Orange, Play i T-Mobile wprowadzili już iPhone'a 6/6+ do przedsprzedaży. Jednak do tej pory nie poznaliśmy cen w polskiej dystrybucji (bez kontraktu).

iPhone-6-SpidersWeb-51

Dysponujemy jedynie nieoficjalnymi danymi, które pochodzą od użytkownika @macaztek. Umieścił on na Twitterze zrzut ekranu z cennikiem, który miał dotyczyć Cortlandu. Po kilku sekundach tweet został skanowany i pojawił się ponownie, bez informacji o rzekomym źródle cen.

Jeśli informacje te potwierdzą się, to najtańszy iPhone 6 z 16 GB pamięci będzie kosztował 2949 zł. Zaś najmniej za 6 plusa zapłacimy przy wersji 16 GB i będzie to 3399 zł.

Tym samym phablet Apple będzie o 400 zł droższy od Galaxy Note 4, czyli swojego głównego rywala, którego Samsung wycenił na 2999 zł.

samsung galaxy note 4

Rodzina Note i kolejne flagowce z tej serii stały się wyznacznikiem jakości w segmencie phabletów, do którego teraz nieśmiało wkracza Apple. Nieśmiało, gdyż iPhone 6 plus na dobrą sprawę nie oferuje zbyt wielu usprawnień i funkcji, które potrafią wykorzystać olbrzymi ekran. Note 4 może pochwalić się m.in. genialnym rysikiem i możliwością pracy na dwóch aplikacjach, które są równocześnie wyświetlane na ekranie. iPhone 6 plus poza trybem poziomym nie oferuje nic więcej niż klasyczna szóstka.

Dlatego też jestem szalenie ciekaw jak potoczą się losy iPhone'a 6 plus i Galaxy Note'a 4 w Polsce. Czy oba urządzenia będą widoczne "na ulicach"? Czy Polacy pokochają przerośniętego iPhone'a? Czy nadal będą kupować wielkie Galaxy Note'y mając do wyboru phablet Apple?

No właśnie, a wy jak zadecyujecie? Gdybyście mieli kupić jeden z dwóch nowych phabletów, który byście wybrali - iPhone 6 plus czy Galaxy Note 4?

Aktualizacja: Ceny iPhone 6/6+ w Polsce

iStore podał ceny nowego iPhone'a. Oto one:

  • Apple iPhone 6 16 GB - 2 949 zł
  • Apple iPhone 6 64 GB - 3 399 zł
  • Apple iPhone 6 128 GB - 3 849 zł
  • Apple iPhone 6 Plus 64 GB - 3 849 zł
  • Apple iPhone 6 Plus 128 GB - 4 299 zł
REKLAMA

Czytaj również:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA