REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Połączenie laptopa i tabletu za mniej niż 1000 zł? Goclever pokazuje, że to możliwe

Ile musi kosztować laptop pełniący też funkcję tabletu? Jeszcze kilka miesięcy temu mogło wydawać się, że co najmniej kilka tysięcy złotych. Teraz jednak taki sprzęt można kupić już za trzycyfrową kwotę. Udowodnił to właśnie Goclever.

26.08.2014
12:28
Połączenie laptopa i tabletu za mniej niż 1000 zł? Goclever pokazuje, że to możliwe
REKLAMA
REKLAMA

Goclever Insignia 1010 Business, bo właśnie taką nazwę nosi ten sprzęt, jest tabletem wyposażonym w system operacyjnym Windows 8.1, pakiet biurowy Microsoft Office 365 Personal z licencją na rok oraz składaną klawiaturę pełniącą również rolę etui. Najciekawsze jednak jest, że sprzęt ten kosztuje zaledwie 999 zł.

GOCLEVER_Insignia_1010_Business_laying_kb (1)

I jest to główny wyróżnik tego tabletu, gdyż niemal identyczne konstrukcje wydały już inne polskie firmy. Przykładami takich bliźniaczych sprzętów są między innymi testowany przez Przemka Colorovo CityTab Supreme 10.1 oraz Kruger&Matz KM1080G - z modemem 3G. Okazało się, że są to tablety dobrze wykonane, wyposażone i odpowiednio wydajne.

Ich jedyną "wadą" była cena, która przekraczała psychologiczną granicę 1000 zł.

Goclever Insignia 1010 Business, tak jak podobne urządzenia innych firm został wyposażony w 10,1-calowy, dotykowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Z kolei za wydajność urządzenia odpowiada czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3740D o maksymalnej częstotliwości taktowania zegara równej 1,86 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci flash, którą będzie się dało rozszerzyć za pomocą kart pamięci microSD. Cały sprzęt możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Poza tym znajdziemy tu standardowe wyposażenie w postaci portu microUSB 3.0 z funkcją OTG, wyjścia miniHDMI, modułów WiFi (z obsługą WiDi) oraz Bluetooth 4.0. Za możliwości fotograficzne tego sprzętu będą odpowiadać dwa aparaty fotograficzne z matrycami o rozdzielczościach 5 Megapikseli i 2 Megapiksele. Cieszy też zastosowanie akumulatora o pojemności 8000 mAh, który ma wystarczyć na 6 godzin pracy.

Czy sprzęty te zdobędą popularność? Co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości.

W końcu tanie tablety doskonale sprzedają się w naszym kraju. Przyczyna tego jest prosta – jesteśmy oszczędnym narodem. I tu też widzę szansę, dla urządzeń z Windowsem. Jeśli Polacy zobaczą, że mogą niskim kosztem dostać sprzęt będący nie tylko tabletem, ale też komputerem, na pewno go kupią.

GOCLEVER_Insignia_1010_Business_case_kb
REKLAMA

Podejrzewam też, że jeszcze większą popularnością będą się cieszyć nadchodzące tanie tablety z Windowsem w cenie 600 zł, które będą mieć zaledwie 16 GB pamięci flash i 1 GB pamięci RAM. Ich kupno jednak nie będzie najlepszym wyborem, gdyż sprzęt o tak słabej specyfikacji może nie wystarczyć do komfortowej obsługi multimediów, pracy oraz grania.

Dlatego świadomy konsument powinien mimo wszystko wybrać tylko nieco droższy, ale znacznie lepszy sprzęt, a tu do wyboru ma m.in. Goclevera Insignię 1010 Business, Colorovo CityTab Supreme 10.1 oraz bogatszy o modem 3G Kruger&Matz KM1080G.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA