REKLAMA

Sprawdź, gdzie możesz oglądać Mistrzostwa Świata w siatkówce

Piłkarski mundial za nami, a przed nami Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014. Wydarzenie wyjątkowe, bo rozgrywane w naszym kraju. Większość biletów na siatkarskie areny już wyprzedana, więc gdzie indziej można oglądać Winiarskiego i spółkę?

28.08.2014 19.58
Sprawdź, gdzie możesz oglądać Mistrzostwa Świata w siatkówce
REKLAMA
REKLAMA

Siatkarskie Mistrzostwa wzbudzają duże emocje już od miesiąca, jednak z pewnością nie są to emocję sportowe. Wszystko za sprawą praw do transmisji i finalnego zakodowania jej przez Polsat.

Polsat nabył prawa do realizacji i transmisji mistrzostw już w 2010 roku. Jednak dopiero w ostatnich tygodniach zapadła decyzja odnośnie tego, jak impreza będzie pokazywana w telewizji. Wcześniej Polsat negocjował z TVP na temat odsprzedaży praw, rozważano też transmisję na kanałach otwartych.

Finalnie w otwartym Polsacie zobaczymy jedynie mecz otwarcia rozgrywany 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie, w którym reprezentacja Polski zmierzy się z Serbią . Wszystkie pozostałe mecze będą pokazywane w nowych tymczasowych kanałach Polsat Volleyball 1, 2, 3, 4. Tylko pierwszy kanał, na którym zobaczymy najważniejsze spotkania będzie nadawany w wysokiej rozdzielczości, pozostałe nadawać będą w SD.

Nowe stacje będą stosunkowo szeroko dostępne, nie wszędzie jednak na tych samych zasadach.

mistrzostwa siatkowka gdzie ogladac

Sprawdź gdzie, jak i za ile oglądać Mistrzostwa Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014.

Cyfrowy Polsat

Abonenci Cyfrowego Polsatu są w najdogodniejszej sytuacji, gdyż siatkarskie kanały otrzymają za darmo. Wszystkie mecze Polsat Volleyball będą dostępne dla abonentów usług telewizyjnych Cyfrowego Polsatu, bez dodatkowych opłat, na kanałach 444, 445, 446, 447 i 448.

Telewizja Mobilna

Telewizja Mobilna to twór należący do Cyfrowego Polsatu oferujący dostęp do DVB-H, a właściwie kodowanego multipleksu cyfrowej telewizji naziemnej. Wbrew nazwie TV Mobilna jest dostępna nie tylko na smartfonach i tabletach, ale także w telewizorach. W każdym przypadku trzeba posiadać dedykowany tuner i opłacony abonament aby cieszyć się siatkarskimi Mistrzostwami Świata.

W TV Mobilna nie zobaczymy jednak wszystkich spotkań, a wyłącznie wybrane. Zamiast czterech kanałów Polsat Volleyball pojawi się jeden kanał z transmisją najciekawszych spotkań oraz 3 dodatkowe stacje umożliwiające oglądanie danego meczu z konkretnej kamery. Za dostęp do Mistrzostw w TV Mobilna nie trzeba będzie dodatkowo płacić.

Plus

Także abonenci Plusa zyskają dostęp do Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014 bez dodatkowych opłat. Dotyczy to jednak wyłącznie ofert abonamentowych. Mecze będzie można oglądać najprawdopodobniej w dedykowanym serwisie i aplikacji mobilnej. Na chwilę obecną nie ma jednak podanych szczegółów odnośnie tych transmisji.

ipla

Każdy będzie mógł jednak skorzystać z oferty ipla, nie wiążąc się długoterminową umową, czy koniecznością posiadania telewizora. Niestety, aby zobaczyć Mistrzostwa Świata w ipla trzeba się wykosztować - dostęp do pakietu Siatkówka to 99 zł. Oprócz czterech kanałów z transmisjami na żywo widzowie otrzymają dodatkowe treści wideo na życzenie.

Kablówki i nc+

Cyfrowy Polsat dostęp do kanałów zaproponował także innym operatorom. Mogli oni zdecydować, czy chcą zaoferować Polsat Volleyball w formie Pay-Per-View, czy też dołączyć kanały do istniejących już pakietów.

Operatorzy, którzy zdecydowali się nabyć prawa do kanałów wybrali tę pierwszą opcję. Podkreślają często też, że oferują te kanały po kosztach, bez dodatkowej marży po takiej cenie jaką udało się wynegocjować od Cyfrowego Polsatu.

siatkówka

Kanały Polsat Volleyball pojawią się w wielu mniejszych kablówkach dostępnych nawet nie tyle w konkretnych miastach, ale na poszczególnych osiedlach. Ceny zaczynają się od 64 zł, a kończą na 99 zł. Część kablówek przygotowała jednak promocje i przedłużając umowę lub dokupując internet można zyskać dostęp do siatkarskich kanałów za symboliczną złotówkę.

Dobre ceny udało się uzyskać satelitarnej konkurencji Cyfrowego Polsatu, czyli nc+ oraz największemu operatorowi kablowemu w kraju, czyli UPC. Za dostęp do Mistrzostw Świata w Siatkówce w nc+ zapłacimy 81 zł, w przypadku UPC będzie to 79 zł. W Telewizji Osobistej Netii będzie to 89 zł.

Zagraniczne kanały

Jeśli jesteśmy fanami siatkówki, mamy mocne nerwy i nie przeszkadza nam włoski, czy arabski komentarz, to możemy zdecydować się na uważne śledzenie ramówek zagranicznych kanałów i szukanie ich w swoich dekoderach telewizji satelitarnej bądź kablowej.

Wiadomo, że część spotkań zostanie pokazanych na włoskich kanałach Rai Sport 1 i Rai Sport 2, stacje te wydają się być najciekawsze ponieważ nadawane są z satelity HotBird, tej samej z której nadaje nc+ i Cyfrowy Polsat. Przy odrobinie zapału i cierpliwości, większość meczy powinno dać się obejrzeć bez dodatkowych opłat, wszak Cyfrowy Polsat sprzedał prawa telewizyjne do imprezy aż do 168 krajów.

Puby i strefy kibica

Aby obejrzeć Siatkarskie Mistrzostwa możemy też wyjść z domu i wybrać się do któregoś z pubów lub specjalnie utworzonych stref kibica. Tych drugich po decyzji Polsatu o zakodowaniu Mistrzostw znacząco ubyło w stosunku do tego co zapowiadały na początku miasta i organizatorzy. Z pewnością kilka się pojawi, potwierdzone są strefy w Warszawie i Wrocławiu, być może zobaczymy też takie strefy w Łodzi, Katowicach, czy Krakowie.

siatkowka online

Na dużą ilość pubów, w których będą transmitowane mecze raczej liczyć nie można. Cyfrowy Polsat zażyczył sobie wręcz absurdalnych kwot za dostęp do transmisji. Według cenników to 25 zł za metr kwadratowy lokalu. Dlatego przynajmniej oficjalnie niewiele pubów będzie chwaliło się transmisjami meczów, ale zapewne kilka z nich zdecydowało się na wykupienie licencji.

Siatkarski mundial powszechnie dostępny za grubą kasę

Opcji oglądania Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn 2014 jest naprawdę dużo, każdy fan siatkówki bez trudu powinien odnaleźć taką formę transmisji, która będzie mu odpowiadała. Niestety za dostęp w Sieci oraz u większości operatorów telewizyjnych trzeba zapłacić i to dość wygórowaną kwotę. Uprzywilejowani są jedynie klienci Cyfrowego Polsatu i Plusa.

Siatkarskie Mistrzostwa rozpoczynają się już w sobotę 30 sierpnia i potrwają do 21 września. Reprezentacja Polski zagra mecz otwarcia z Serbią w Warszawie na Stadionie Narodowym, a później zmierzy się we Wrocławiu z Australią, Wenezuelą, Kamerunem i Argentyną. Jeśli ekipa pod wodzą Stephane'a Antigi awansuje do kolejnej rundy, to swoje mecze rozegra w Łodzi. Finał Mistrzostw odbędzie się natomiast w katowickim spodku.

REKLAMA

W górę serca, bo Polska wygra mecz...

--
Wszystkie zdjęcia pochodzą z Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA