REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Oto ostatnia dostępna sztuka Google Glass w Polsce. A może pierwsza?

Google Glass w Polsce? W pewnym sensie to nawet prawda. Polski sklep oferuje okulary Google i daje na nie gwarancję. Zaporowa może być jednak cena.

02.07.2014
18:47
Oto ostatnia dostępna sztuka Google Glass w Polsce. A może pierwsza?
REKLAMA
REKLAMA

Projekt Google Glass bardzo małymi kroczkami wychodzi poza Stany Zjednoczone i równie nieśmiało zbliża się w kierunku Polski. Jednak nie da się ukryć, że okulary Google da się już kupić nad Wisłą. Co więcej, z gwarancją!

Jak kupić Google Glass w Polsce?

O tym jak do Polski możemy zamówić Google Glass pisaliśmy już kilkukrotnie. Swego czasu Piotr Grabiec przedstawił aukcje na eBayu, w której sprzedawcy w cenie 7500 zł oferowali ten cud techniki i zgadzali się na wysyłkę do Polski. Problem był jednak taki, że na zakupione urządzenie nie mieliśmy gwarancji i ewentualne reklamacje mogliśmy załatwiać wyłącznie za pośrednictwem sprzedawcy. Wiązało się z ze zdaniem na łaskę lub niełaskę obcokrajowca, który w naszym imieniu złożyłby do Google zgłoszenie reklamacyjne i odesłał sprzęt po naprawie lub wymianie na nowy egzemplarz.

google-glass-titanium

W zeszłym tygodniu Piotr Barycki informował zaś, że okulary Google opuściły już Stany Zjednoczone i dotarły do Wielkiej Brytanii. Cena na wyspach została ustalona na poziomie 1000 funtów, czyli nieco ponad 5200 zł.

Przyznam, że już wtedy zastanawiałem się nad tym, ile Polakom zajmie przywiezienie okularów do kraju i uruchomienie sprzedaży nad Wisłą. Teraz już wiemy, że potrzebowano zaledwie tygodnia.

Okulary Google Glass w polskim sklepie

Okulary pojawiły się np. w ofercie i-sklepu. Produkt wyceniono na 6899 zł, więc nie jest to cena marzeń, ale zawsze taniej niż niedawne oferty z eBaya.

google glass w polsce 1

Na stronie i-sklepu oraz na aukcjach internetowych sprzedawana jest wersja Google Glass Classic Shades oraz Google Glass Thin (z cienką oprawką). Wszystko wskazuje na to, że sprzedawca posiada już tylko (a może dopiero) jedną sztukę tych okularów.

Najważniejsze jest jednak to, że i-sklep wystawia faktury VAT 23% lub paragony. Na sprzęt udzielana jest 12 miesięczna gwarancja producenta -realizowana za pośrednictwem sklepu.

Pozostaje pytanie, jak firma będzie rozpatrywać reklamacje z tytułu niezgodności towaru z umową - przez dwa lata od sprzedaży klientowi indywidualnemu, sprzedawca odpowiada za sprzedany produkt. Zapytałem kolokwialnie, czy ten drugi rok i-sklep “weźmie na klatę”. Zapewniono mnie, że tak właśnie się stanie.

google glass

Tak więc mamy w Polsce Google Glassy. Mamy również gwarancję. Jeszcze tylko cena zabija.

Google'u, widzisz i nie grzmisz?

Zastanawiam się, czy Google widząc w jakich cenach dostępne są w Polsce ich okulary, tablety, smartfony, zegarki i inne chromecasty rzeczywiście nie mogłoby wprowadzić na nasz rynek swoich produktów w przystępnych cenach?

Przecież braku dostępności tych urządzeń nad Wisłą nie da się wytłumaczyć zawiłymi prawami autorskimi, jak w przypadku muzyki lub filmów. A i te cyfrowe treści trafiły już do Polski. Co zatem stoi na przeszkodzie, aby sprzedawać też smartfony, tablety, okulary i inne akcesoria?

REKLAMA

Słabsze działanie usług Google w Polsce (np. Google Now) względem ich funkcjonalności w Stanach Zjednoczonych, może być sensownym argumentem. Jednak nie powinno to przekładać się na brak praktycznie wszystkich sprzętów Google'a (z oficjalnej dystrybucji) w naszym kraju.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA