REKLAMA

Microsoft nieźle nas nastraszył - Xbox One w Polsce będzie tańszy, niż myśleliśmy

Oficjalna cena Xbox One nadal jest owiana nutką tajemnicy, ale już teraz wiemy, że koszt konsoli w wersji bez kontrolera Kinect będzie nawet ciut mniejszy, niż donosiliśmy na łamach Spider’s Web jeszcze w maju.

09.07.2014 18.04
Microsoft nieźle nas nastraszył – Xbox One w Polsce będzie tańszy, niż myśleliśmy
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft wodzi polskich graczy za nos i nadal nie chce powiedzieć, jaka będzie oficjalna cena konsoli w naszym kraju. Nie dość, że z premierą gigant z Redmond spóźni się niemal rok, to na niecałe dwa miesiące przed wyznaczoną datą konsumenci nadal nie wiedzą, jak duży skok na skarbonkę będą musieli wykonać.

Microsoft umieszcza na stronie ceny Xbox One w Polsce przez przypadek

xbox one w polsce

Dowiedzieliśmy się (oficjalnie) od Microsoftu jak na razie tylko tyle, że Xbox One faktycznie zadebiutuje w naszym kraju 5 września w (przynajmniej) dwóch wariantach. Co ciekawe, od razu na stronie promocyjnej pojawiły się ceny, ale… następnego dnia, tak jak raportowaliśmy, zniknęły one z witryny producenta.

Z tego co udało nam się dowiedzieć, umieszczenie cen na stronie nie było zamierzonym działaniem Microsoftu. Czy faktycznie był to błąd, czy tylko sondowanie rynku (który na pierwszą propozycję nie zareagował zbyt przychylnie…) pewnie nigdy się nie dowiemy. Dobra wiadomość jest za to taka, że sprzęt będzie tańszy, niźli się obawialiśmy.

Zestawy startowe się nie zmieniły

xbox one w polsce 3

Pierwszy zestaw startowy na stronie Microsoftu zawiera samą konsolę (bez Kinecta) z dwoma grami. Gigant z Redmond wybrał dwa głośne tytuły, jakimi jest piłkarska FIFA 15 oraz wyścigi Forza Motorsport 5. W przypadku drugiego zestawu, który będzie droższy, do pudełka trafi kontroler ruchowo-głosowy oraz również dwie gry. Pierwszą będzie obecna również w pierwszym zestawie FIFA 15, a Forzę Motorsport 5 zastępuje Dance Central Spotlight.

Oprócz tego w pudełkach Microsoft umieści kilka innych dodatków, w tym oczywistych jak kontroler i zasilacz. Oprócz tego gracze mogą liczyć na kupon dający dwutygodniowy dostęp do usługi Xbox Live Gold, kabel HDMI służący do podłączenia sprzętu do telewizora oraz zestaw słuchawkowy. Ceny obu pakietów w pierwotnej wersji były dość wygórowane i wynosiły odpowiednio 1899 zł za zestaw bez Kinecta oraz aż 2199 zł za wersję z tym dodatkowym kontrolerem.

Różnica w cenach

xbox one w polsce 2

To po pierwsze dość spora różnica względem cen, jakie Maciek Gajewski podawał na łamach Spider’s Web w maju (odpowiednio 1690 i 1990 zł za pierwszy i drugi zestaw) oraz nieco więcej, niż kosztuje obecnie największy (i de facto jedyny) konkurent dla urządzenia Microsoftu, czyli Sony PlayStation 4.

Wiemy też z dobrego źródła, że Sony ma zamiar utrzymać cenę swojego produktu, więc dla popularności konsoli Microsoftu będzie lepiej, jeśli koszt spóźnionego Xbox One w Polsce w podstawowej wersji uplasuje się nieco poniżej konsoli PlayStation 4, a Kinect pojawi się jako oficjalne akcesorium w cenie podobnej to PlayStation 4 Eye.

Gram.pl wchodzi do gry

xbox one w polsce gram pl

Piewrotne, dość wysokie ceny, zostały szybko zdjęte ze strony. Znalazły się tam - podobno - w wyniku pomyłki. Wedle naszych informacji oficjalne ceny Xbox One w Polsce mają wynosić 1690 zł za okrojoną z Kinecta wersję oraz 1990 zł za pełny zestaw. Wygląda na to, że finalnie będą się one niewiele różnić, i to… na korzyść graczy.

Taki sam zestaw bez Kinecta, jaki znalazł się na stronie Microsoftu, zaproponował graczom w formie zamówienia preorder sklep gram.pl. Xbox One w ofercie tego sklepu wraz z grami FIFA 15 i Forza Motorsport 5 (oraz całą resztą dodatków, takich jak kabel HDMI, kod na Xbox Live Gold i zestaw słuchawkowy) został wyceniony na 1649,90 zł. Wygląda to na bardzo dobrą ofertę, nawet porównując z ofertami sklepów zza granicy.

REKLAMA

Nadal nie wiemy, jak prezentować się będzie cena zestawu z Kinectem i Dance Central Spotlight zamiast Forzy Motorsport 5, ale patrząc na różnicę w cenie spodziewać można się kwoty poniżej dwóch tysięcy złotych. Taki pakiet typu preorder nie znalazł się jednak (przynajmniej jak na razie) w witrynie gram.pl. Trzeba też pamiętać, że składając zamówienie dziś i tak trzeba uzbroić się w cierpliwość do końca wakacji, bo zamówienia będą realizowane 5 września.

A na oficjalne ceny od Microsoftu nadal czekamy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA