REKLAMA

Aktualizacja: Ceny zniknęły. Pojawiły się oficjalne ceny Xbox One w Polsce i ujawniono zestawy startowe

Pod koniec maja informowaliśmy na łamach Spider’s Web o spodziewanej cenie konsoli Xbox One, jaką Microsoft miał ustalić dla polskiego rynku. Dzisiaj poznaliśmy ceny dwów zestawy startowych oraz tytuły, które będą sprzedawane razem z urządzeniem giganta z Redmond w naszym kraju. Jeden z nich ucieszy entuzjastów Kinecta, a drugi jest przeznaczony dla osób, które chcą zaoszczędzić na tym kontrolerze.

03.07.2014 12.00
Aktualizacja: Ceny zniknęły. Pojawiły się oficjalne ceny Xbox One w Polsce i ujawniono zestawy startowe
REKLAMA
REKLAMA

Aktualizacja:

Microsoft właśnie usunął ze swojej strony oficjalne ceny Xbox One w Polsce. Nie działa także przycisk "zarezerwuj teraz", który przenosi do strony głównej. Warto zaznaczyć, że początkowe informacje mówiły o tym, że Xbox One będzie o 200 zł tańszy niż wczoraj podano. Miejmy nadzieję, że niedługo pojawią się właśnie obniżone ceny. Postaramy się czegoś dowiedzieć w tej sprawie.

Właściwy tekst:

Xbox One zadebiutował na wybranych rynkach pod koniec zeszłego roku. W przeciwieństwie do swojego największego konkurenta, czyli PlayStation 4 od Sony, urządzenie nadal nie jest oficjalnie dostępne w naszym kraju. Fani Microsoftu i wydawanych na platformę firmy z Redmond gier mogą ściągać konsolę na własną rękę, ale muszą liczyć się z mniejszą dostępnością gier, mniej rozwiniętym rynkiem wtórnym i brakiem lokalizacji wielu usług na polskie warunku.

To się zmieni już 5 września

xbox one w polsce

Już w maju tego roku Maciek Gajewski na łamach Spider’s Web informował o planowanym debiucie konsoli Xbox One w Polsce. Dzisiaj ujawniono oficjalne ceny zestawów startowych i potwierdzono wrześniową datę premiery. Wbrew wcześniejszym obawom, gracze z Polski nie będą musieli czekać na nową zabawkę pełnego roku od wprowadzenia Xboksa One do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych i innych regionach faworyzowanych przez giganta z Redmond.

Data premiery Xbox One w Polsce to 5 września 2014 roku. Szkoda, że gigant nie wyrobił się na wakacje, kiedy spora część docelowych klientów tego urządzenia ma więcej wolnego czasu na cyfrową rozgrywkę, ale ważne, że urządzenie będzie można w końcu zakupić normalnie w sklepie. Wszyscy chętni mogą już zarezerwować konsolę na stronie Microsoftu - w tym celu wystarczy kliknąć w zdjęcie jednej z dwóch zaproponowanych edycji.

Zestawy startowe

xbox one w polsce 3

Na stronie Microsoftu dzisiaj można wybrać jeden z dwóch zestawów startowych, które różnią się dodatkami i grami, które trafią do pudełka. W tańszym zestawie kosztującym 1899 złotych gracze dostaną oprócz samego urządzenia zestaw słuchawkowy oraz dwie gry: cyfrowe piłkarzyki FIFA 15 (będzie można wspominać sobie przy niej Mundial) oraz wyścigówkę Forza 5.

W przypadku drugiego zestawu gracze mogą spodziewać się konsoli Xbox, kontrolera Kinect (który dość znacząco podnosi cenę) oraz dwóch gier: FIFA 15 powtarza się w obu zestawach, ale zamiast skrojonej pod pada ściganki Forza 5 w pudełku znajdzie się wykorzystujący Kinecta Dance Central Spotlight.

xbox one w polsce 2
REKLAMA

Wedle wcześniejszych informacji ceny samych konsol Xbox One w Polsce bez gier powinny być niższe i wynosić dokładnie 1690 złotych za wersję bez Kinecta oraz 1990 złotych za konsolę z Kinectem. Jeśli faktycznie konsole ogołocone z gier trafią do sprzedaży w takich cenach, to - jeśli Sony utrzyma cenę swojego urządzenia po tylu miesiącach od premiery - pozwoli urządzeniu od Microsoftu stanąć na tej samej półce cenowej.

Nie zdziwię się jednak, jeśli Sony w dniu premiery Xbox One obniży cenę swojego PlayStation 4.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA