REKLAMA

Xbox One w Polsce – znamy ceny, usługi i dostępność!

Udało nam się ustalić konkretne ceny konsoli Xbox One w Polsce, a także nieco konkretnych informacji na temat dostępności poszczególnych usług w naszym kraju.

25.05.2014 11.11
Xbox One w Polsce – znamy ceny, usługi i dostępność!
REKLAMA

Szanowny Czytelniku, z racji tego, że szanuję twój czas, to zanim przystąpisz do lektury, muszę cię ostrzec. Informacje, jakie za chwilę przeczytasz, nie pochodzą z oficjalnych kanałów. Nie otrzymaliśmy ich od Microsoft Polska, ale od dobrze poinformowanego sympatyka. Jeżeli jednak nie interesują cię niepotwierdzone informacje, zakończ czytanie w tym momencie i kliknij guzik „wstecz” w przeglądarce. Ja jednak ręczę za prawdziwość tego, co jest poniżej napisane.

REKLAMA

Próbuję potwierdzić tę informację u przedstawicieli Microsoft Polska. Jest jednak niedziela, piękna pogoda i raczej trudno kogokolwiek zmusić do wypowiedzi. Na dodatek przewiduję, że będzie ona brzmiała mniej więcej w tej sposób: „nie komentujemy plotek i spekulacji, poczekajcie proszę na oficjalny komunikat z naszej strony we właściwym czasie”.

Najważniejsze, czyli cena

Xbox One w Polsce pojawi się w dwóch wersjach. Edycja bez kontrolera Kinect będzie kosztowała 1690 złotych. Wersja z dołączonym kontrolerem: 1990 złotych. To oznacza, że Xbox One będzie kosztował dokładnie tyle samo, ile na chwilę obecną PlayStation 4 (sugeruję się ofertami z największej polskiej porównywarki cen).

XBox-One-PlayStation-4-Controller

Ma to swoje wady i zalety. Xbox One nie będzie droższy w naszym kraju od PlayStation 4 co byłoby idealne… gdyby nie fakt, że konsola Sony jest już w naszym kraju w sprzedaży od dłuższego czasu. Duża część osób zainteresowana kupnem konsoli nowej generacji już to zrobiła. Xbox One będzie miał więc dużo trudniejsze zadanie, niż miała konsola Sony. Na szczęście, Microsoft ma kilka dodatkowych argumentów.

Usługi w Polsce

Co zdumiewające, w naszym kraju w dniu premiery dalej nie będzie obsługiwana usługa Xbox Music. Krążą jednak po Sieci plotki (akurat za wiarygodność tych, w przeciwieństwie do reszty informacji tu podanych, nie ręczę), że do czasu premiery w naszym kraju na Xbox One pojawi się aplikacja Spotify, stworzona przy współpracy z Microsoftem. To oznacza, że już na starcie Xbox One będzie służył w naszym salonie nie tylko jako maszynka do grania, przeglądania Sieci i YouTube’a. To jednak nie koniec.

xbox-video

Bo tak jak Xbox Music nie będzie dostępny w naszym kraju, tak Microsoft Polska chce w dniu premiery One’a uruchomić w naszym kraju Xbox Video, czyli sklep i wypożyczalnie filmów! Dodatkowo, lokalny oddział giganta z Redmond prowadzi negocjacje z „czołowym polskim dostawcą VoD”, co powinno nam osłodzić brak Netflixa w Polsce.

Xbox One będzie też rozumiał polską mowę „w podstawowym zakresie”. Niestety, nie udało nam się ustalić co to dokładnie oznacza. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że konsola nie rozumie tak zwanej mowy naturalnej, a predefiniowane polecenia w całym swoim systemie poza jednym elementem (wyszukiwarka Bing), zgaduję, że wszystkie polecenia poza bingowymi będą działać.

REKLAMA

Xbox One nie będzie więc nas więc przekonywał ceną, która jest bardzo podobna do dostępnego już na rynku konkurenta, a grami na wyłączność, ofertą multimedialną która jest niedostępna u konkurencji w jakiejkolwiek formie (zarówno jeśli chodzi o muzykę, jak i filmy) i Kinectem. Mnie to przekonuje, ale czy rynek polski również się tym zainteresuje?

To się okaże w pierwszym tygodniu września. Wtedy bowiem konsola wejdzie oficjalnie do naszego kraju.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA