REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Polacy nie szczędzą pieniędzy na herę, kokę, hasz i LSD

Wczoraj wystartowały w serwisach crowdfundingowych dwie głośne zbiórki pieniędzy organizowane przez Polaków. Po jednym dniu mamy już pewność, że obie zakończą się pełnym sukcesem.

15.05.2014
18:25
Polacy nie szczędzą pieniędzy na herę, kokę, hasz i LSD
REKLAMA
REKLAMA

Wczoraj Szymon opisał projekt Polaków, którzy pracują nad kontynuacją rewelacyjnej gry SUPERHOT. Po pierwszym dniu na kickstarterowym koncie Polaków jest już 111 tys. dol. Co ciekawe, twórcy SUPERHOT postawili sobie za cel zebranie 100 tys. dol. w ciągu 30 dni.

Drugim crowdfundingowym głośnym projektem jest zbiórka Karoliny Czarneckiej, która potrzebuje pieniędzy na stworzenie teledysku do piosenki "Hera koka hasz LSD".

Wszystko zaczęło się od występu na 35 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Karolina wykonała piosenkę „Hera koka hasz LSD” („Heroin and cocaine” z repertuaru The Tiger Lillies”), która porwała publiczność i szybko zyskała miano internetowego hitu. Klip umieszczony na YouTubie obejrzano ponad 7,5 mln razy.

Choć mogłoby się wydawać, ze skoro mam 7 milionów na Youtubie jestem milionerką, to niestety tak nie jest - żartuje Karolina Czarnecka

Dlatego też decydowała się na uruchomienie zbiórki w serwisie Polakpotrafi.pl.

I tym razem Karolinie udało się poderwać spore grono internautów. Po pierwszym dniu na koncie zbiórki jest już ponad 18 tys. zł, a początkowo planowano zebranie 8 tys. w ciągu 20 dni.

Cel został osiągnięty, ale licznik wpłat nie chce się zatrzymać. Internauci cały czas zasilają konto Karoliny, która potwierdziła już, że teledysk powstanie, a dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na wydanie EP-ki.

karolina czarnecka

Kochani! Dziękuję Wam bardzo za wsparcie! Jestem szczerze zszokowana odzewem, naprawdę. Dzięki Wam na pewno powstanie teledysk do "hera, koka, hasz LSD"
Kolejnym celem jest EPka (krótka płyta), która będzie oczywiście jedną z nagród. Będziecie mogli ją wybrać po przekroczeniu 150% wsparcia. Już niebawem więcej info na jej temat... - tak podziękowała Czarnecka za udzielone wsparcie.

REKLAMA

Wszystkim osobom związanym tymi projektami gratulujemy.

Grafiki pochodzą z Polakpotrafi.pl

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA