REKLAMA

Spider's Web kończy dzisiaj 4 lata!

Dokładnie cztery lata temu, 27 kwietnia 2010 r., pojawił się pierwszy tekst na "nowym" Spider's Web, który właśnie tego dnia stał się serwisem blogowym pod adresem w domenie com.pl (na adres docelowy spidersweb.pl przeszedł kilka miesięcy później). Wcześniej, od sierpnia 2008 r., Spider's Web działał jako mój własny blog pod innym adresem.

27.04.2014 17.29
Spider’s Web kończy dzisiaj 4 lata!
REKLAMA

Ależ ten czas leci!

REKLAMA

- chciałoby się zakrzyknąć. To już cztery długie lata naszej obecności w Sieci. Z jednej strony cztery lata wspaniałej przygody pełnej niesamowitych wrażeń, zdarzeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji, a z drugiej cztery lata naprawdę ciężkiej pozytywistycznej pracy.

Gdy Spider's Web zaczynał w kwietniu 2010 r. był na poziomie innych małych blogów technologicznych. Większość z nich działa do dzisiaj i jest równie mała, co cztery lata temu, tyle że z 35 tys. odwiedzających w miesiącu zrobiło się ich 70 tys. Nas odwiedza dziś 10 razy więcej osób, bo ponad 700 tys.

Wiadomo - są serwisy większe od Spider's Web,

ale większość z nich żyje albo ze strony głównej wielkich portali, które przekierowują im ruch, albo oferują różne "instalki" do pobrania, które generują im większość ruchu, albo stosują praktyki SEO, którymi na Spider's Web gardzimy.

Wierzę jednak, że niewiele serwisów może dorównać nam pod względem treści. Z jednej strony mamy najbardziej zróżnicowane treści na rynku - od newsowych, poprzez poradnikowe i recenzyjne, aż po publicystyczne, w tym reportażowe i w tzw. długiej formie. Z drugiej strony mamy przy okazji najbardziej przekrojowe teksty - obok oczywistych dziś tematów związanych z technologiami mobilnymi (które dziś napędzają cały rynek tech) oraz internetem, coraz częściej piszemy o foto, nauce, architekturze, motoryzacji, itd. A to jeszcze nie koniec poszerzania zakresu tematycznego Spider's Web!

Mamy też najlepszą ekipę blogerów tech w Polsce

Z tego jestem chyba dumny najbardziej - udało nam się zebrać niesamowitą ekipę wyrazistych, głośnych blogerów, z których każdy jest marką samą w sobie, z własną grupą wiernych czytelników i niesamowitą energią, którą pożytkuje na rozwój naszego medium.

Każdy z nas na Spider's Web jest inny - interesuje się i opisuje inne tematy, pisze w innym stylu, prowadzi dialog z czytelnikami na inny sposób. Jest to przy okazji najbardziej stała ekipa blogerów na polskim rynku.

Pewnie - popełniamy błędy

Popełniliśmy ich w ciągu tych czterech lat mnóstwo, zapewne więcej niż powinniśmy. Jednak błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi, albo ten, który nie potrafi nic zrobić.

Z naszych błędów śmieją się dziś głównie ci, którzy w 2010 r. byli na podobnym poziomie rozwoju co my, a dziś są daleko w tyle za nami.

Nie patrzymy jednak wstecz. Patrzymy tylko do przodu. My dopiero zaczynamy. My się dopiero rozgrzewamy. Mamy mnóstwo energii i pasji i nie zawahamy się jej użyć. Obiecuję.

REKLAMA

Tymczasem sto lat Spider's Webie!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA