1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Spider's Web: jak poruszać się po portalu

Portal Spider’s Web to cztery niezależne od siebie blogi, które razem tworzą wspólną stronę główną. Pod adresem www.spidersweb.com.pl grupowane są wszystkie wpisy blogerów w układzie chronologicznym – na pierwszym miejscu pojawia się najnowszy tekst opublikowany przez jednego z blogerów.

Strona główna Spider’s Web zawiera szereg mechanizmów promujących teksty wszystkich blogerów. Na samej górze strony znajdują się cztery pola z linkami do najnowszych tekstów każdego z blogerów.

Będąc wewnątrz danego bloga na górze strony promowane są ostatnie wpisy pozostałych trzech blogerów Spider’s Web.

Pod logotypem serwisu znajduje się menu nawigacyjne, z którego czytelnicy mogą dostać się do poszczególnych blogów:

– przycisk „start” służy do przejścia na stronę główną portalu Spider’s Web z każdego miejsca wewnątrz blogów;

– przycisk „przemekspider” przenosi do bloga Przemysława Pająka pod adresem spidersweb.com.pl/author/przemekspider;

– przycisk „kciukiem” przenosi do bloga Michała Młynarczyka pod adresem spidersweb.com.pl/author/kciukiem;

– przycisk „artymiak” przenosi do bloga Jacka Artymiaka pod adresem spidersweb.com.pl/author/artymiak

– przycisk „milewski” przenosi do bloga Bartosza Milewskiego pod adresem spidersweb.com.pl/author/milewski

W żółtych polach pod menu promowane są najważniejsze teksty dla portalu Spider’s Web. Są to teksty najczęściej czytane, komentowane lub takie, które uznane zostały przez blogerów za najistotniejsze.

Mini Blog to część newsowa Spider’s Web zlokalizowana w prawej kolumnie. Na stronie głównej wyświetlać się będą cztery ostatnie wpisy w Mini Blogu, które rotują co kilka sekund. Aby przejść do wszystkich wpisów z kategorii Mini Blog należy kliknąć w nagłówek tej części strony. Wyświetlenie pojedynczej informacji z Mini Bloga zawsze po kliknięciu „czytaj dalej”.

Obok głównej kolumny z wpisem na Spider’s Web znajduje się środkowa kolumna z informacjami o danym wpisie: autor, data publikacji oraz najnowszy komentarz.

W wersji na stronie z pełnym wpisem środkowa kolumna zawiera więcej treści: podziel się (do promowania wpisu na wybranych serwisach społecznościowych), więcej o (przeszukiwanie zawartości Spider’s Web po tagach użytych w danym wpisie), link do postu (tzw. trackback – link do wpisu z innych źródeł, który linkuje do danego wpisu na Spider’s Web) oraz powiązane (lista wpisów o podobnej tematyce)

Wszystkie nowe wpisy na Spider’s Web mają podpięty system komentarzy Disqus. Wszystkie archiwalne wpisy przeniesione z blogów przemekspider.com oraz kciukiem.pl mają system komentarzy WordPress.

Na dole strony znajduje się tzw. footer z wszystkimi kanałami RSS portalu Spider’s Web oraz podstawowymi informacjami na temat serwisu. Kanał wpisów oznaczony jako „Spider’s Web” zbiera wszystkie wpisy pojawiające się w portalu, włącznie z Mini Blogiem. Pozostałe kanały wpisów, tj. „MiniBlog”, „przemekspider”, „kciukiem”, „artymiak” oraz „milewski” pobierają wpisy jedynie wybranych kategorii. Kanał „komentarze” pozwala na subskrypcję wszystkich komentarzy pojawiających się pod wpisami Spider’s Web.