REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Doczekaliśmy się! Microsoft Office dostępny na iPada!

Plotki i spekulacje dotyczące pakietu Office na urządzenia mobilne Apple krążyły od długich miesięcy. W czerwcu 2013 roku udostępniono Office’a na iPhone’y. Dzisiaj pojawiła się długo wyczekiwana wersja dla iPada.

27.03.2014
18:36
Doczekaliśmy się! Microsoft Office dostępny na iPada!
REKLAMA
REKLAMA

Jak informuje The Verge Office dla iPada, składający się z Worda, Excela i PowerPointa będzie bezpłatny. Jednak w wersji darmowej pozwala on jedynie na czytanie dokumentów oraz wyświetlanie prezentacji. Jeżeli zamierzacie tworzyć nowe dokumenty lub edytować istniejące będziecie musieli wcześniej opłacić abonament za usługę Office 356. Sama aplikacja powinna pojawić się w sklepie Apple w ciągu najbliższych godzin.

Bez wątpienia pojawienie się pakietu Officem na najpopularniejsze tablety na świecie to ważny krok dla Microsoftu. Nie da się jednak ukryć, że krok ten spóźniony jest o kilkanaście miesięcy, a może nawet kilka lat.

apple iwork

Gigant z Redmond przespał swoją szansę na dostarczenie użytkownikom iPadów porządnego pakietu biurowego. W efekcie tego zaniedbania Office debiutuje na iPadach, w momencie gdy użytkownicy Apple przywykli już do korzystania z innych rozwiązań. Nie można również zapomnieć, że klienci, którzy zakupili nowe urządzenia Apple, nie wcześniej niż w październiku 2013 roku, otrzymali za darmo pakiet iWork.

Tak więc dzisiejsza premiera Office'a na iPadach ma bardziej wymiar symboliczny niż biznesowy czy marketingowy. Symbol ten jest tym bardziej wyraźny i znaczący, że Office przygotowany z myślą o tabletach Apple pojawił się szybciej niż wersja dedykowana tabletom z Windowsem 8 - o czym niedawno pisał Przemek.

Gdy program pojawi się w AppStore sprawdzimy go, porównamy z iWorkiem od Apple i zrecenzujemy na łamach Spider's Web.

Aktualizacja 19:05, 27.03.2014

REKLAMA

Pobierz Microsoft Office dla iPada

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA