REKLAMA

W końcu! Microsoft Office dostępny na iPhone'y!

O udostępnieniu pakietu Office na urządzenia z iOS oraz Androidem mówiło się już od jakiegoś czasu. Dzisiaj plotki potwierdziły się i Office Mobile zawitał w sklepie App Store.

14.06.2013 10.11
W końcu! Microsoft Office dostępny na iPhone’y!
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft przez długi czas lekceważył spory rynek mobilnych urządzeń komputerowych jakim są tablety i smartfony. Ogromna popularność iPada powinna już dawno zostać wykorzystana przez giganta z Redmond do wdrożenia tam swojego flagowego produktu jakim jest bez wątpienia pakiet Office.

Dzisiaj w sklepie App Store pojawiła się długo wyczekiwana aplikacja Office Mobile for Office 365 subscribers, którą mogą zainstalować zarówno posiadacze smartfonów jak i tabletów Apple.

Oprogramowanie jest kompatybilne z iPhone’ami 4(S) oraz 5. Bez problemu zainstalujemy je również na iPodzie touch piątej generacji oraz iPadach trzeciej i czwartej generacji oraz iPadzie mini. Jedyne wymaganie to zainstalowany system iOS w wersji 6.1 lub nowszej. Aplikacja została oczywiście zoptymalizowana do większego ekranu iPhone’a 5. Aktualizacja: Okazuje się, iż mimo tego, że w sklepie Apple Microsoft napisał, że aplikacja jest dostępna na iPady to nie została zoptymalizowana większych ekranów tych urządzeń. Dodatkowo, aby pobrać mobilnego Office'a na iPhone wymagane jest amerykańskie konto w App Store. Jednak sama aplikacja po pobraniu dostępna jest już w języku polskim.

REKLAMA

Aby korzystać na iUrządzeniach z pakietu Office Mobile wymagane będzie opłacenie abonamentu za usługę Office 365. Koszt rocznej subskrypcji wynosi 99 dol. Oczywiście w tej cenie otrzymujemy dostęp do pakietu Office nie tylko z poziomu urządzeń mobilnych, ale również komputerów PC oraz Mac z poziomu przeglądarki internetowej.

Microsoft w końcu zdecydował się na wykorzystanie potencjału drzemiącego w milionach klientów Apple i postanowił umożliwić im korzystanie ze swoich produktów. To bez wątpienia dobry ruch dla obu stron. Użytkownicy zyskują dostęp do dobrego i sprawdzonego pakietu narzędzi biurowych, a Microsoft przyzwyczaja ich do korzystania z własnych rozwiązań.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA