REKLAMA

Nexus 5 pojawił się w Play Store! Znamy jego cenę

W ostatnim czasie pojawiło się wiele przecieków, plotek i niepotwierdzonych informacji na temat Nexusa 5, dzięki którym znaliśmy specyfikację, wygląd i nowości zastosowane w smartfonie Google. Tak naprawdę jedyną niewiadomą była cena. Teraz znamy i ją, bo przez czyjąś nieuwagę dzisiejszej nocy Nexus 5 pojawił się w Play Store.

18.10.2013 06.30
Nexus 5 pojawił się w Play Store! Znamy jego cenę
REKLAMA

Spokojnie, jeśli zaczęliście gorączkowo szukać telefonu w sklepie Google, możecie przestać. Po pierwsze, będąc w Polsce raczej nie kupicie ani nie zobaczycie w nim nic więcej niż aplikacji i książek. Po drugie, Nexus 5 w Play Store pojawił się zaledwie na chwilę, jednak wystarczyło to, by zobaczyła go część internautów.

REKLAMA

Dzięki temu udało się poznać cenę telefonu, która wyniesie 349 dolarów za wersję z 16 GB pamięci, tyle samo co w przypadku Nexusa 4. Oznacza to, że przecieki mówiące o cenach wynoszących 299 i 399 dolarów były najzwyczajniej w świecie błędne. Jeśli pojawi się tylko jedna wersja telefonu, będzie ona kosztować właśnie 349 dolarów. Z kolei jeżeli Google zdecyduje się również na wersję telefonu wyposażoną w 8 GB pamięci, będzie ona zapewne kosztować 299 dolarów.

nexus-5
REKLAMA

Oczywiście wycena ta, w dolarach lub euro, dotyczy tylko kilku krajów na świecie, z których Polaków najbardziej będą interesować Stany Zjednoczone, Niemcy oraz Wielka Brytania. Jeśli chodzi o oficjalną wycenę  smartfona nad Wisłą to pewnie przyjdzie nam za niego zapłacić tyle, co za inne flagowce, np. Galaxy S4, LG G2 oraz Sony Xperia Z1. Krótko mówiąc, cena będzie niemal dwa razy wyższa niż wspomniane 349 dolarów.

Muszę przyznać, że sam bałem się, że nowy Nexus będzie znacznie droższy. Zastanawiałem się nad jego kupnem i gdy okazało się, że będzie on tani jak barszcz, zrobiło mi się autentycznie przykro. Jeśli Nexus 5 miałby być telefonem drogim, miałbym pretekst by go nie kupić. A teraz nie zrobię tego tylko z powodu serwisu LG, który uparcie, w przeciwieństwie do Asusa tworzącego Nexusa 7, nie chce serwisować telefonów kupionych poza granicami naszego kraju.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA