REKLAMA

Intel, Samsung i Amazon połączą siły, aby odmienić rynek TV?

W styczniu po raz pierwszy usłyszeliśmy o ambitnym planie Intela na telewizję. Czołowy producent procesorów miał jeszcze w tym roku zrewolucjonizować rynek nowym sprzętem i usługami. Na razie nie ma jednak żadnych, oficjalnych informacji. Według najnowszych plotek Intel ma z tym dziełem spore problemy.

28.09.2013 09.29
Intel, Samsung i Amazon połączą siły, aby odmienić rynek TV?
REKLAMA

Ludzie odpowiedzialni niegdyś za projekty w BBC i Apple dziś pracują dla Intel Media nad rewolucyjnym sprzętem telewizyjnym. Set-top-box od Intela ma zaoferować unikalną usługę a la carte w wersji online. Oznacza to, że widz sam mógłby wybierać kanały i treści, które chce oglądać, nie ograniczając się do pakietów operatorów telewizyjnych i poszczególnych serwisów VOD. Oczywiście na początek usługa wdrożona byłaby wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale i tak zapowiada się przełomowo.

REKLAMA

Już przy pierwszych plotkach ten ambitny plan nazwałem utopijnym. Wygląda na, to że się nie pomyliłem. Według najnowszych informacji Intel - mimo sporego wysiłku - nie jest w stanie zdobyć odpowiedniej ilości partnerów. Niestety ciężko jest nakłonić nadawców do zmian i wejścia w nową platformę. Zresztą z takim samym oporem idzie to Apple, które bardzo powoli rozszerza możliwości Apple TV. Generalnie w Stanach technologiczne firmy starają się przełamać "kablówkowy" biznes. Na razie bez większych sukcesów.

Intel się jednak nie poddaje i do swojego projektu pragnie zaangażować takich gigantów jak Amazon oraz Samsung. Nowi partnerzy mieliby wzbogacić projekt o dystrybucje i pieniądze. I powiem szczerze, jestem zachwycony taką wizją. Połączenie wysiłków tych trzech firm może zaowocować naprawdę ciekawym pomysłem.

Amazon ma bogate portfolio usług oraz oczywiście jest największym sklepem internetowym. Zresztą, taki produkt byłby ciekawym uzupełnieniem czytników i tabletów Kindle. Poza tym już plotkowano o urządzeniu Kindle TV.

REKLAMA

Samsung wnosi natomiast bogate doświadczenie na rynku telewizyjnym, rozpoznawalną markę w tym sektorze oraz swoje własne Smart TV. I choć Samsung jest liderem Smart TV, to wciąż szuka sposobów na jego udoskonalenie.

Projekt Intela mógłby pomóc więc wszystkim trzem firmom. Natomiast użytkownicy mają szansę otrzymać rewelacyjny produkt na miarę urządzeń Kindle. Mam nadzieje, że tak się stanie. Choć ujawnienie planów Intela jeszcze w tym roku stoi pod dużym znakiem zapytania.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA