REKLAMA

Czekasz na nowego Androida 4.3? Pamiętaj, że możesz wziąć sprawy we własne ręce

CyanogenMod to jeden z najpopularniejszych i zaraz jeden z najlepszych ROM-ów Androida. Wyróżnia się tym, że jest to praktycznie czysty Android, bez żadnych nakładek, z kilkoma dodatkowymi opcjami. Właśnie została wydana jego najnowsza wersja 10.2, która bazuje na Androidzie 4.3.

14.08.2013 12.36
Czekasz na nowego Androida 4.3? Pamiętaj, że możesz wziąć sprawy we własne ręce
REKLAMA

Sam przez długi czas byłem użytkownikiem CyanogenModa w wersji 10.1, czyli stworzonej na Androidzie 4.2.2 Jelly Bean i byłem z niego bardzo zadowolony. Mój poprzedni smartfon, czyli już wysłużony HTC Desire z jednordzeniowym procesorem i 512 MB pamięci RAM, wbrew temu, co starają się nam wmawiać producenci sprzętu mobilnego – radził sobie z systemem całkiem nieźle (korzystałem z nieoficjalnego portu, bo ekipa CM nie rozwijała wersji dla HTC Desire). Na pewno nie był to demon prędkości, ale płynność działania określiłbym jako zadowalającą i w pełni akceptowalną.

REKLAMA

Dokładnie dzisiaj (14 sierpnia) została wydana odświeżona wersja oprogramowania, oznaczona symbolem 10.2. Informacja jest o tyle kluczowa, że bazuje ona na najnowszym systemie operacyjnym Android 4.3 Jelly Bean.

ROM na razie jest dostępny tylko dla wybranych modeli smartfonów i tabletów, między innymi Samsung Galaxy S 4, Galaxy S III, Galaxy S II, HTC One, HTC One S, Motorli Razr, Asusów Transformer Pad Infinity, TF300T oraz Prime, a także Nexusa 7 drugiej generacji. Jednak twórcy oprogramowania obiecują, że lista niedługo się wydłuży i pojawią się na niej kolejne modele.

O samych nowościach w Androidzie 4.3 mogliście już przeczytać z mojego wcześniejszego tekstu. Dodatkowo CyanogenMod dodaje kilka elementów od siebie, jak chociażby możliwość usuwania i dodawania głównych ekranów. Wiem, że ma to praktycznie każda nakładka czy to Samsunga, HTC, czy też LG, ale nie ma tego czysty Android (swoją drogą bardzo by się przydało). Dla tych, co lubią się wyróżnić i personalizować swoje urządzenia, dodano także obsługę motywów. Nie zapomniano także o rewelacyjnej aplikacji aparatu o nazwie Focal.

REKLAMA

Sam mocno zastanawiam się nad tym, czy aby nie przerzucić się w Nexusie 4 ze stockowego Androida 4.3 na CyanogenModa właśnie. Niestety w czystym zielonym robocie brakuje mi kilku elementów, które zapewnia ten ROM. Może nie rozwiązuje wszystkich problemów, ale pozytywnie wpływa na przynajmniej kilka z nich. Może mi pomożecie – czysty Android 4.3 czy CyanogenMod 10.2? Jestem ciekaw Waszych opinii.

Najnowszego CyanogenModa 10.2 możecie oczywiście pobierać z oficjalnej strony projektu. Zwróćcie uwagę na to, że jest kilka wersji do tego samego modelu telefonu (niektóre są dla konkretnych operatorów komórkowych). Proces wgrywania CyanogenModa na przykładzie Samsunga Galaxy S II opisywał wcześniej Mateusz.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA