REKLAMA

Planujesz kupić Samsunga Galaxy S4 lub HTC One "Nexus Edition"? Mamy złą wiadomość

Topowe smartfony Samsunga i HTC pojawiły się już w wersjach z czystym Androidem. Czy Polacy będą mogli je kupić?

01.07.2013 14.17
android jelly bean
REKLAMA
REKLAMA

Podczas konferencji Google I/O 2013 pokazano Samsunga Galaxy S4 z czystym Androidem. Hi-endowy smartfon bez nakładki graficznej producenta rozpalił wyobraźnię fanów urządzeń z Androidem, którzy cenią sobie szybkie aktualizacje systemu.

Po pewnym czasie SGS4 w wersji “Nexus Edition” trafił do sklepu Google Play. Obecnie urządzenie dostępne jest w Stanach Zjednoczonych, a prawda jest taka, że czeka na nie cały geekowski świat.

Okazało się również, że topowy model Samsunga nie będzie jedynym sprzętem z górnej półki, które będzie sprzedawane z czystym Androidem. Doczekaliśmy się już ruchu HTC, które wypuściło do sprzedaży model One w wersji pozbawionej HTC Sense. Chodzą głosy, że kolejnym urządzeniem z tej rodziny będzie Sony Xperia Z.

sgs4

Postanowiłem zapytać przedstawiciela Google Polska o szczegóły pojawianie się tych smartfonów w oficjalnej dystrybucji na naszym rynku. Niestety nie miał on dla mnie dobrych informacji.

Jak wspomniał Piotr Zalewski prace nad wdrożeniem pełnej oferty cały czas trwają. Już kilkanaście tygodni temu zauważyliśmy drobne sygnały, które mogły zwiastować rychłe wdrożenie sklepu Google w Polsce. Niestety jak do tej pory nic w tej sprawie nie drgnęło.

A to dziwne. Bo trzeba pamiętać, że tak jak przy wdrożeniu na nowe rynki sklepów z filmami i muzyką Google musi dograć tematy praw autorskich, licencji itp., tak w przypadku sprzedaży sprzętu tego problemu nie ma. A przynajmniej być nie powinno.

Niestety, w takich sprawach wiele decyzji rządzi się swoimi prawami i często są one dla nas niezrozumiałe. Musimy czekać cierpliwie, jak na fanów Androida przystało.

REKLAMA

Na koniec mała ciekawostka. Plik instalacyjny Androida 4.2 z TouchWizem dla Samsunga Galaxy S4 waży ponad 2,2 GB, tymczasem czysty ROM w wersji 4.3, który wyciekł niedawno do sieci waży niecałe 400 MB. To oczywiście tylko jeden z atutów czystego Androida.

Zdjęcie Jelly Beans pochodzi z serwisu Shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA