REKLAMA

Produkujemy smartfony, nie produkujemy, produkujemy… w HP nie mogą się zdecydować

Ostatni telefon komórkowy od HP zadebiutował na rynku 2 lata temu. Od tamtego czasu firma nie była obecna w świecie smartfonów. Teraz amerykański producent ponownie zmienił zdanie i chce z wielkim impetem wrócić na rynek.

02.07.2013 18.11
Produkujemy smartfony, nie produkujemy, produkujemy… w HP nie mogą się zdecydować
REKLAMA

Osoby, które decydują o losach Hewlett-Packard często zmieniają zdanie. Najpierw firma nieśmiało wkroczyła na rynek telefonów komórkowych. W kwietniu 2010 roku nawet doszło do zakupu firmy Palm, która stworzyła system WebOS. Jednak szybko okazał się on słabą inwestycją i amerykański producent na jakiś czas zrezygnował z produkcji smartfonów.

REKLAMA

Teraz dyrektor ds. komputerów osobistych i tabletów – Yam Su Yin – przyznała w rozmowie z Indian Express, że firma pracuje nad kolejnym smartfonem.

Krok ten, choć odważny, to jednak wydaje się sensowny. Specjaliści przewidują, że w tym roku rynek smartfonów wzrośnie o prawie 33 procent i osiągnie sprzedaż na poziomie 958,8 milionów urządzeń. To o ponad 235 milionów więcej niż w 2012 roku. Poza tym ma to być pierwszy rok, w którym kupimy więcej smartfonów niż ficzerfonów. To jasno pokazuje, że to bardzo atrakcyjny rynek i jasne jest, że HP też chce mieć udział w tych dochodach.

hp-palm-pre3

Pewne jest to, że nie będzie im łatwo, ale to nie znaczy, że się nie uda. Samsung i Apple mają wspólnie większość rynku. To fakt. Ale czy jeszcze kilka lat temu podobnym hegemonem nie była Nokia? W świecie nowych technologii wszystko może się zmienić w ciągu 3-4 lat. Nie jest powiedziane, że niedługo to Samsung będzie w trudniej sytuacji, bo jego telefony staną się passé. Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć, a więc tym samym nie można tego wykluczyć.

Kto w takim wypadku powalczy o fotel lidera? Kandydatów jest mnóstwo i jednym z nim może być właśnie HP. Zresztą Hewlett-Packard nie jest pierwszą „firmą komputerową”, która zdecydowała się na taki krok. Asus i Acer są na tym rynku już od dawna. Lenovo i Dell też już są obecne w tym świecie. Czemu inaczej miałoby być w przypadku HP?

REKLAMA

Na pewno Amerykanie nie mają co liczyć na nagły i spektakularny sukces, ale powoli i spokojnie mogą budować swoją markę i z czasem może coś z tego wyjdzie.

Oczywiście na razie nic nie wiadomo na temat samego urządzenia. Nie wiemy nawet, czy HP szykuje jeden telefon czy może od razu cały zestaw sprzętów. Nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie czekać na kolejne doniesienia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA