REKLAMA

Gry z iPhonów i iPadów na konsoli z Androidem? Tak. I to za niecałe 7 dolarów miesięcznie

Obecne SmartTV są cały czas jeszcze niedopracowanymi urządzeniami. Co zrobić, aby ożywić telewizor i tchnąć w niego odrobinę rozrywki? Z odpowiedzią przychodzi Android.

08.06.2013 15.31
Gry z iPhonów i iPadów na konsoli z Androidem? Tak. I to za niecałe 7 dolarów miesięcznie
REKLAMA
REKLAMA

Już teraz na rynku obecne są przeróżne przystawki do telewizorów z Androidem, które potrafią nieco rozruszać duży ekran. Innym sposobem na tchnęcie nieco więcej życia w telewizory jest OUYA, czyli mała androidowa konsolka. Swego czasu Dawid testował deweloperską wersję tego urządzenia.

Widać, że pomysł ten przypadł do gustu programistom i konkurencji, która postanowiła stworzyć własną mini konsolę na androidzie. GamePop to niewielkie urządzenie, które dostarczy do naszego telewizora nowe źródło rozrywki.

Konsolka posiada bogaty pakiet gier mobilnych znanych z iOS czy Androida. Preinstalowano tam ponad 500 tytułów. W tym wiele płatnych. Decydując się na GamePop dostajemy dostęp do gier o łącznej wartości ponad 200 dolarów. Twórcy obiecują, że portfolio gier będzie stale rosło.

gamepop kontrolery

To, co wyróżnia GamePop od konkurencji to fakt, że możemy swobodnie sterować grami zarówno za pomocą dedykowanego pada lub naszego smartfona. Dzięki temu kontrolerem do GamePop może być nasz własny telefon z Androidem lub też iPhone.

Za konsolkę płacimy w ramach miesięcznego abonamentu, który ustalono na poziomie 6,99 dolara.

Zapewne zastanawiacie się jak to jest możliwe, że konsola na Androidzie oferuje dostęp do gier znanych z iPhonów i iPadów. Zawdzięczamy to technologii Looking Glass. Dzięki której programiści mogą łatwo przenieść swoje tytuły z iOS na konsolę GamePop. John Gargiulo z BlueStacks wyjaśnił, że Looking Glass pozwala na łatwe przenoszenie aplikacji pomiędzy platformami, a cały proces jest prosty dla programisty i można go porównać do zmiany formy mikropłatności w aplikacji z systemu Google'a na Amazonu.

Markę BlueStacks możecie kojarzyć już z wcześniejszych wpisów na Spider’s Web. Pisałem o nich w kontekście aplikacji, która pozwala na uruchamianie mobilnych aplikacji z Androida na komputerach Mac i Windows.

Teraz programiści wykorzystali swoje umiejętności do stworzenia androidowej platformy zdolnej do obsłużenia kultowych gier z iOS. Dzięki temu powstała mała konsola GamePop, która, dzięki której zagramy w nasze ulubione tytuły na większym ekranie.

Ze względu na wprowadzenie abonamentu na gry wiele osób zaczęło określać GamePop Netfliksem w branży gier. Głównym rywalem twórców pozostaje jednak konsola OUYA, która próbuje swoich sił na rynku.

Konsolka GamePop działa pod kontrolą systemu Android 4.2 Jelly Bean. Nie ogłoszono jednak oficjalnej specyfikacji urządzenia, więc nie możemy porównać mocy GamePop z OUYA. Jednak twórcy zapewniają, że układ graficzny wykorzystany w ich sprzęcie będzie wystarczająco mocny, aby obsłużyć nawet najbardziej wymagające tytuły. Natomiast w komunikacie prasowym znalazła się informacja o tym, że w projekt GamePop zainwestowali m.in. Qualcomm, Intel i AMD, którzy są odpowiedzialni za chipsety wykorzystane w nadchodzących konsolach Xbox One i PlayStation 4. Więc o zaplecze techniczne konsoli możemy być raczej spokojni.

gamepop gry
REKLAMA

Osobiście cały czas nie jestem do końca przekonany do androidowych konsol. Równie dobrze mogę podpiąć pod telewizor tablet lub też smartfona, który obsłuży wszystkie kultowe gry mobilne. Sterować mogę natomiast padem, myszką lub klawiaturą.

Bez potrzeby kupowania konsoli lub też opłacania kolejnego abonamentu. Pomijam już fakt, że na dużym ekranie lepiej grać w naprawę porządne gry, a nie samochodówki ze smartfona czy inne wściekłe ptaki.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA