REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

nc+ za 19,90 zł - nowa oferta dla miłośników dobrego filmu, dokumentu i najmłodszych

Powoli klaruje się pełna oferta nc+. To co można znaleźć na stronach operatora nie jest zbytnio atrakcyjne, jednak na infolinii, a także w punktach sprzedaży można dostać bardzo ciekawe oferty zaczynające się od 19,90 zł.

15.04.2013
19:27
nc+ za 19,90 zł – nowa oferta dla miłośników dobrego filmu, dokumentu i najmłodszych
REKLAMA

Przede wszystkim należy pamiętać, że platforma nc+ pod naciskiem abonentów i UOKiK zrezygnowała z automatycznej migracji użytkowników telewizji n i Cyfry+. Natomiast wszyscy zainteresowani z oferty nc+ mogą przy pomocy telefonicznego biura obsługi klienta skorzystać z specjalnie dobranej oferty i wynegocjować odpowiadający oczekiwaniom pakiet. Ceny te są znacznie atrakcyjniejsze, niż w standardowym cenniku, ale też nie jest to oferta idealna.

REKLAMA
nc+ nowa oferta

Wśród tych telefonicznych ofert znaleźć można zapowiadany pakiet Ekstraklasa oferujący kilkanaście kanałów telewizyjnych oraz dostęp do wszystkich meczów piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasa. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z tej oferty nc+ za około 30 złotych.

nc+ z konkurencją dla DVB-T

Satkurier donosi jednak o innej jeszcze tańszej ofercie przygotowanej także dla nowych użytkowników, z myślą o kolejnych wyłączeniach analogowego sygnału telewizji naziemnej. W pakiecie za 19,90 znajdą się wszystkie kanały dostępne w naziemnej telewizji cyfrowej, Polsat Bizens, Polsat 2, TVS, tvn i tvn7 w wersji HD oraz kanały produkowane przez Canal+ Cyfrowy czyli Domo+, Kuchnia+, MiniMini+, TeleToon+/Hyper+, Ale kino+ i Planete+, oczywiście wszystkie w wysokiej rozdzielczości. Umowa obowiązuje przez 18 miesięcy.

To świetna oferta dla wszystkich zainteresowanych kanałami produkcji Canal+. Minimini+, Ale Kino+ i Planete+ to jedne z najlepszych kanałów tematycznych w naszym kraju, naprawdę warte uwagi. Problem w tym, że nie znajdziemy tu kanałów tematycznych od TVN. Wystarczył aby w pakiecie znalazły się jeszcze takie stacje jak tvn24, tvn style i tvn turbo, a oferta byłaby niezwykle ciekawa. Dostęp do nSport byłby już prawdziwym hitem. Tymczasem jest to dość wybrakowana oferta dla widza, który przyzwyczajony jest do kanałów własnych Canal+.

Osobiście wydaje mi się, że jest to oferta przejściowa przed wprowadzeniem nc+ na kartę. O tej promocji nie znajdziemy informacji na stronie operatora, ma być ona też ograniczona terytorialnie tylko do tych punktów sprzedaży, gdzie wkrótce zostanie wyłączony sygnał analogowy.

Cyfryzacja wkracza w decydującą fazę

Na cyfryzacji można stracić, można też zyskać. Doskonale wiedzą o tym producenci telewizorów, dekoderów, a także właśnie dostawcy usług telewizyjnych. Z jednej strony DVB-T może odbierać klientów nie chcących płacić za telewizję, z drugiej strony osoby decydujące się na zakup nowego telewizora lub dekodera do odbioru DVB-T chcą mieć dostęp do szerszej oferty za rozsądne pieniądze. Stąd kampania promocyjna Cyfrowego Polsatu na dekoder do odbioru DVB-T i telewizji mobilnej czy pakiet praktyczny w Netii.

usługi-łaczone-nc+.005

W Netii przy umowie na 24 miesiące przez pierwsze 6 miesięcy płacimy 11 złotych, a w kolejnych 18 79,90 złotych za 36 kanałów w tym m.in. minimini+, animal planet, national geographic, Eurosport 1 i 2, Trwam oraz internet do 20 Mb/s. W dodatku operator zapewnia Netia Player czyli dekoder z funkcjami multimedialnymi i internetowymi.

usługi-łaczone-nc+.002

Cyfrowy Polsat ma dwie budżetowe oferty. Jedna oparta o cyfrową telewizję naziemną, druga o telewizję satelitarną. Kupując dekoder cyfrowego Polsatu do odbioru DVB-T za 99złotych widzowie otrzymują oprócz kanałów z cyfrowej telewizji naziemnej także przez 3 miesiące dostęp do pakietu ekstra składającego się z 8 kanałów: Polsat News, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, TVP Seriale, KinoPolska, Comedy Central, Nick. W kolejnych miesiącach można doładować konto na 1, 4 lub 12 miesięcy. Płacąc za cały rok z góry 119,40 zł, średni miesięczny koszt usługi wynosi 9,95 zł.

W oparciu o infrastrukturę satelitarną Cyfrowy Polsat oferuje pakiet Mini HD za 14,90 zł/ mies. W ramach tej oferty dostępne są 32 kanały, w tym 6 w HD. W pakiecie obecne są wszystkie kanały Polsatu poza Polsatem Sport Extra i wersjami HD kanałów sportowych.

Oferta Polsatu jest raczej mało atrakcyjna w stosunku do najnowszej promocji nc+, choć to oczywiście kwestia gustu i osobistych upodobań co do ramówki kanałów. Oczywiście swoje tanie pakiety posiada też większość operatorów kablowych.

W tanich pakietach można spokojnie przebierać, choć cechują je spore braki. Przydałaby się oferta „A la Carte” jednak w obecnych warunkach jest to nie możliwe. Wygląda na to, że nc+ powoli wstaje z kolan i w kolejnych tygodniach należy oczekiwać kolejnych modyfikacji oferty.

REKLAMA

W tym temacie warto przeczytać:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA