REKLAMA

Telewizory IKEA Uppleva już w całej Polsce. Warto?

UPPLEVA, czyli telewizor IKEA został zapowiedziany w kwietniu ubiegłego roku i pojawił się pilotażowo w kilku sklepach w Europie. Teraz ten niecodzienny telewizor można kupić już w każdym z marketów IKEA w naszym kraju. Czy warto wziąć go pod uwagę przy wyborze nowego telewizora?

14.02.2013 13.05
Telewizory IKEA Uppleva już w całej Polsce. Warto?
REKLAMA

Telewizor dla IKEA produkuje TCL, chiński twórca elektroniki posiadający także prawa do marki Thomson. Telewizory IKEA nie powalają jakością obrazu, ale też nią nie straszą. To produkty z średniej półki cenowej i jakościowej - akuratnie wpasowujące się w potrzeby przeciętnych klientów.

REKLAMA
IKEA UPPLEVA 5

W ofercie IKEA znajdziemy telewizor UPPLEVA w czterech rozmiarach. Model 24 calowy za 999 PLN nie posiadający wszystkich funkcji Smart TV oraz modele 32, 40 i 46 calowe w cenach odpowiednio 1599 , 2399 i 3199 złotych. Nie jest to wysoka cena za telewizor, choć u popularnych producentów sprzętu też znajdziemy ekrany w podobnym przedziale cenowych, oferujące podobną jakość obrazu. Należy jednocześnie pamiętać, że w przypadku IKEA zakup samego panelu LCD to dopiero początek.

IKEA UPPLEVA 3

Kupno tego telewizora ma sens tylko i wyłącznie gdy zdecydujemy się połączyć go z całym zestawem mebli, a najlepiej gdy dodatkowo dokupimy dedykowany zestaw multimedialny. Sam system audio z odtwarzaczem blu-ray i bezprzewodowym subwooferem to wydatek 1599 złotych. Dodatkowo jeśli chcemy cieszyć się z dobrodziejstwa Smart TV bez kabli musimy nabyć adapter wi-fi za 99 złotych.

IKEA UPPLEVA 2
UPPLEVA

Smart TV w telewizorach UPPLEVA jest dość okrojony, oferuje dostęp do YouTube i kilku innych popularnych usług sieciowych jak np. Flickr. Dostępna jest też prosta przeglądarka internetowa czy wsparcie dla funkcji telewizji hybrydowej. Telewizor wspiera także odtwarzanie multimediów z dysków USB.

To jednak powinno zadowolić przeciętnego użytkownika, a właśnie do takich osób adresowany jest ten telewizor. Urządzenie po wyjęciu z pudełka i zmontowaniu z resztą mebli ma działać i zapewniać rozrywkę. W końcu dla większości z nas telewizor jest kolejnym meblem w pokoju. Przeciętnego użytkownika nie interesuje nierównomierne podświetlanie czy słaba czerń. Wystarczy ze sprzęt odtworzy zdjęcia z aparatu, wyświetli ulubiony teledysk z YouTube oraz będziemy mogli na nim obejrzeć wieczorne wydanie faktów. A to wszystko w ładnym opakowaniu, za przystępną cenę. Te wymagania z powodzeniem spełnia telewizor od IKEA.

IKEA UPPLEVA 10
IKEA UPPLEVA 7
REKLAMA

Czy IKEA namiesza na rynku RTV? Sukces sprzedażowy serii UPPLEVA jest pewny, telewizor ten wpasowuje się w pewną niszę i jest świetnym dopełnieniem asortymentu szwedzkiej firmy. Nie będzie to miało jednak większego wpływu na działalność innych producentów. Samsung, Panasonic, Sony i inni doskonale wiedzą, że telewizor też jest po części meblem i musi dobrze wyglądać.

Więc dla kogo jest Uppleva? Z pewnością dla tych, którzy rzeczywiście są na etapie urządzania mieszkania i zamierzają korzystać z mebli IKEA. W podobnej cenie na rynku dostępne jest wiele innych telewizorów, nie wspominając już o systemach audio. Jednak żaden inny zestaw nie zaoferuje takiej integracji z meblami. Przy zakupie też nie należy mieć większych wymagań co do jakości, to po prostu klasyczny średniak w obudowie spasowanej pod resztę dużego pokoju.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA