REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Ikea z telewizorem, w Polsce może jeszcze przed Euro 2012

17.04.2012
13:42
Ikea z telewizorem, w Polsce może jeszcze przed Euro 2012
REKLAMA
REKLAMA

Miliony ludzi na całym świecie sięga po meble z Ikei i skręca je sobie samemu w domu. Wkrótce do oferty Ikei dołączy bardzo nietypowy mebel łączący ze sobą szafkę RTV, zestaw kina domowego oraz cały telewizor. Zapowiada się bardzo ciekawie, wygląda nieźle, parametrami nie odstrasza i w dodatku będzie dostępny w Polsce. Sprzedaż tego nietypowego mebla pełną parą ruszy jesienią w Szwecji, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Dani, Norwegii oraz oczywiście w Polsce. Przed Euro 2012 to właśnie Polacy będą najprawdopodobniej mogli kupić ten ciekawy zestaw.

Projekt Ikei wydaje się być strzałem w dziesiątkę. Nie od dziś wiadomo, że telewizor jest jednym z najważniejszych mebli w salonie. W dodatku kable, głośniki i multum innych urządzeń sprawia, że często chcąc mieć dobry sprzęt i ładny duży pokój musimy iść na wiele kompromisów.

Ikea to meble adresowane głównie do młodych ludzi, osób mieszkających często na niewielkich powierzchniach. Jednocześnie jednak te osoby chcą za stosunkowo niewielkie pieniądze mieć ładnie i funkcjonalnie urządzone mieszkanie. Dostępność produktów na miejscu w sklepie, szeroka oferta, różnorodna gama wykończeń produktów i „idiotoodporne” instrukcje są niewątpliwie kluczem do sukcesu tej szwedzkiej firmy.

Teraz do oferty Ikei dołącza „Uppleva”, szafka łącząca w sobie kino domowe 2.1 z odtwarzaczem Blu-ray oraz telewizorem podświetlanym diodami LED, oczywiście FullHD. W samej szafce znajdzie się ukryte miejsce na dodatkowe urządzenia elektroniczne, tak by nie było ich widać. Co więc ze sterowaniem? Ikea pomyślała i oczywiście piloty będą działać mimo zamknięcia w szafce. Dodatkowo w zestawie znajduje się oddzielny bezprzewodowy subwoofer, który można postawić w dowolnym miejscu. Sprzęt elektryczny produkowany jest przez Chińską firmę TCL. Jest to dziś 6 wiodący producent telewizorów na świecie. Nie jest sam w sobie zbytnio rozpoznawalny, jednak zapewne część  kojarzy takie marki tego producenta jak Alcatel czy RCA.

Meble, jak przystało na Ikeę, będą dostępne w różnych wariantach kolorystycznych jak i sam ekran będzie w różnych rozmiarach. Zestaw „Uppleva” ma kosztować od 65000 SEK, czyli poniżej 1000 $. Za telewizor z wyglądającym całkiem nieźle kinem domowym i pozbyciem się zbędnych kabli z widoku wydaje się być to niewygórowana cena. Szczególne, że telewizor ma jak najbardziej spełniać dzisiejsze standardy Smart TV. Nie ma żadnej informacji o 3D, ale ponoć nie jest to już znaczący pod względem marketingu atut nowych telewizorów.

Z naszych niepotwierdzonych informacji wynika, że telewizor ma być dostępny w czerwcu w flagowym sklepie we Sztokholmie oraz w Gdańsku, jesienią dystrybucja ma być rozszerzona na kolejne kraje i sklepy, a wiosną 2013 produkt ma być dostępny już we wszystkich sklepach sieci. Osobiście pomysł Ikei przypadł mi bardzo do gustu. Często to właśnie na etapie meblowania musimy podjąć decyzje o zakupie telewizora i całego systemu audio-video. To rozwiązanie niekoniecznie będzie oferowało najlepszej jakości obraz i dźwięk, ale raczej powinno gwarantować bardzo atrakcyjny stosunek jakości i możliwości do swojej ceny. Czekamy więc na pierwsze egzemplarze.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA