REKLAMA

Bezstronnie Polecamy: jak szybko i łatwo zamówić taksówkę

W poprzednich odcinkach cyklu przydatne aplikacje na smartfony Nokia Lumia z systemem Windows Phone znaleźli zarówno kierowcy samochodów, jak i osoby poruszające się komunikacją publiczną. Jednak czasami zdarzają się takie dni, w których możemy tylko liczyć na własne nogi albo na taksówkę. Poniżej prezentujemy kilka aplikacji, przy użyciu których można bez problemu zamówić taksówkę wprost z ekranu Lumii.

17.01.2013 16.41
Bezstronnie Polecamy: jak szybko i łatwo zamówić taksówkę
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszą aplikacją, jaką warto posiadać w smartfonie z systemem Windows Phone jest iTaxi. Pozwala ona na zamówienie taksówki w jednym z trzech największych polskich miast: Warszawie, Wrocławiu oraz Gdyni. Korzystając z tej aplikacji nie musimy zdawać się na ślepy los przy wyborze taksówki. Sami z poziomu aplikacji możemy wybrać konkretną taksówkę. Dzięki geolokalizacji na mapie zobaczymy taksówki znajdujące się najbliżej nas, dzięki czemu możemy wybrać tę znajdującą się dwie ulice dalej. Możemy również wyszukać najtańszą taksówkę lub tę posiadającą najlepszą ocenę wystawioną przez innych użytkowników aplikacji. Jeśli nie mamy przy sobie gotówki nic nie stoi na przeszkodzie, by wyszukać taksówki, w których można zapłacić kartą. Korzystając z iTaxi to my, a nie pani z dyspozytorni decyduje, jaką taksówką będziemy się przemieszczać.

Jak zobaczycie na poniższym materiale wideo Włodek jest przekonany, że Kraków to nie drugi Nowy Jork, w którym łatwo jest znaleźć taksówkę. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Najlepiej zainstalować w swoim smartfonie Taxi Finder i sprawdzić możliwości aplikacji oferującej obszerną bazę informacji na temat korporacji taksówkarskich w różnych miastach Polski. W łatwy sposób wybieramy interesującą nas taksówkę kierując się np. ceną za kilometr przejechanej drogi czy też opinią innych użytkowników. Możemy również sprawdzić przybliżoną wartość naszego kursu i wreszcie zamówić taksówkę. Trasy, jakie pokonujemy z wykorzystaniem Taxi Finder są zapisywane w aplikacji, dzięki czemu zawsze mamy do nich dostęp. Dostęp mamy także do statystyk, dzięki czemu możemy na koniec miesiąca sprawdzić, ile nas rzeczywiście kosztowało podróżowanie taksówkami.

Kolejną aplikacją "taksówkową", jaką warto mieć w swojej Nokii Lumia jest Taxi. Dzięki niej otrzymujemy dostęp do listy korporacji w danym mieście, które możemy posortować według kryterium ceny - zarówno według opłaty początkowej, jak i opłaty za kilometr, bądź też też wybrać tylko te umożliwiające płatność kartą. Jeśli będziemy zadowoleni z jakości usług jak i ceny, to możemy tworzyć bazę naszych ulubionych firm taksówkowych. Taxi została zaprojektowana w prosty i przejrzysty sposób tak, by nawet będąc w przysłowiowym “biegu” móc z niej bez problemu skorzystać.

REKLAMA

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA