REKLAMA

Bezstronnie Polecamy: Aplikacje niezbędne dla każdego kierowcy

Życie kierowcy, w szczególności zimą, w wielu polskich miastach nie należy ani do najłatwiejszych ani do najprzyjemniejszych. Dlatego dzisiaj prezentujemy trzy aplikacje dostępne na smartfony Nokia Lumia z Windows Phone, które ułatwią codzienne funkcjonowanie w miejskiej dżungli. 

12.01.2013 15.58
Bezstronnie Polecamy: Aplikacje niezbędne dla każdego kierowcy
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszą aplikacją, którą poleca Włodek z duetu lekkostronniczy.tv jest PKT.pl. Dzięki zainstalowaniu tej aplikacji w smartfonie Lumia cały czas mamy dostęp do ogromnej bazy firm, instytucji i przydatnych informacji na ich temat, takich jak numer telefonu oraz adres. Niezależnie od tego, czy poszukujemy mechanika samochodowego, hotelu, restauracji, czy może szewca z PKT.pl znajdziemy w prosty i szybki sposób informacje na temat lokalnych firm. Przydatna jest również geolokalizacja, dzięki której łatwo trafimy do danej firmy.

Drugą aplikacją mobilną, którą powinien posiadać w swojej Lumii każdy kierowca to Yanosik. Dzięki tej aplikacji oraz społeczności użytkowników, którzy dbają by informacje w niej obecne były jak najbardziej aktualne, będziemy wiedzieli, gdzie znajdują sie kontrole prędkości, fotoradary lub też, które miejsca należy omijać, gdyż miał tam miejsce groźny wypadek. Yanosik jest nawigacją GPS, która na bieżąco wytycza i optymalizuje trasę naszej podróży w oparciu o aktualną sytuację na polskich drogach, tak byś nigdy nie był zaskoczony tym, co może spotkać kierowcę podczas podróży.

Ostatnią przedstawianą dzisiaj aplikacją, którą trzeba koniecznie polecić kierowcom jest Korkosfera.pl mobile. Przy pomocy tej aplikacji znajdziemy punkty POI, czyli miejsca użyteczności publicznej jak: bankomaty, stacje benzynowe czy hotele. Korkosfera bez problemu wyznaczy najkrótszą drogę do naszego celu podróży. Dzięki analizie natężenia ruchu drogowego, ostrzeże nas o porannych korkach i wyznaczy optymalną trasę tak, by uniknąć nerwów stojąc w kilometrowych korkach.

REKLAMA

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA