REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Znamy drugą część funkcji, które dodano w pakiecie Premium Suite dla Samsunga Galaxy S III

Gdy ostatnio opisywałem nowe funkcje pakietu Premium Suite, który Samsung przygotował dla modelu Galaxy S III byłem pod wrażeniem ilości nowych funkcji. Smaczku całej sprawie dodawał fakt, że Koreańczycy zapowiedzieli, iż jest to dopiero pierwsza część nowości, które zostaną wprowadzone. Dzisiaj poznaliśmy drugą porcję zmian jakie wprowadza nadchodząca aktualizacja.

10.12.2012
22:06
Znamy już 14 nowych funkcji, które otrzyma Samsung Galaxy S III
REKLAMA

Druga część Premium Suite’a również nie rozczarowuje. Samsung przyłożył się do rozbudowania aktualizacji swojego flagowca. Galaxy S III zyska niebawem kolejne 7 nowych funkcji, które pomogą mu odskoczyć androidowej konkurencji i podgonić nieco Nokie z rodziny Lumia.

REKLAMA

Nawiązanie do nowych Lumii nie jest przypadkowe. Samsung położył duży nacisk na zaawansowane funkcje fotograficzne, które będzie chciał wprowadzić do swojego hi-endowego smartfona.

Zawartość drugiej części pakietu Premium Suite:
1. Paper Artist - to aplikacja, która pozwala na łatwą obróbkę fotografii. Dzięki temu programikowi będziemy mogli podrasować nasze fotki zanim podzielimy się nimi ze znajomymi.

2. Camera, Low Light Shot - pozwala na wykonywanie zdjęć w bardzo ciemnym otoczeniu i to bez użycia lampy błyskowej. Specjalna funkcja w aparacie foto rozjaśni fotografowaną scenę i zredukuje szumy.

3. Camera, Best Face - to wręcz magiczna funkcja. Wykonując fotografię grupową aparat rozpozna obecność twarzy, które są w kadrze. Po naciśnięciu spustu migawki telefony wykona pięć zdjęć. Następnie zyskamy możliwość podmiany poszczególnych twarzy na zdjęciu wybierając jedno z pięciu ujęć. Każdą twarz zamieniamy niezależnie od pozostałych.

4. Easy Mode - pozwala na ustawienie innego trybu obsługi pulpitów. Dzięki tej funkcji uruchomimy ekrany na których znajdzie się pięć najczęściej używanych widżetów. To raczej opcja dla mniej wymagających użytkowników.

5. Sound Balance - pozwala na balansowanie dźwiękiem na prawą i lewą stronę. To coś dla tych, którzy “mają jedno ucho bardziej”.

6. Setup Wizard - to nic innego jak konfigurator ustawień, który zobaczymy przy pierwszym uruchomieniu urządzenia, zaraz po zainstalowaniu aktualizacji Premium Suite.

7. Camera Easy Snap - pozwala na uaktywnienie funkcji “talk back” (czytającej treści wyświetlane na ekranie), która w połączeniu z detekcją twarzy na ekranie poinformuje nas głosowymi komunikatami o liczbie osób na wykonywanym zdjęciu. Ciężko mi znaleźć zastosowanie dla tej funkcji. Możliwe, że będzie to przydatne uzupełnienie obsługi funkcji aparatu przez osoby słabowidzące.

REKLAMA

Co można jeszcze powiedzieć o pakiecie Premium Suite? Ano to, że jest strasznie brzydki. Nie jestem fanem nakładki TouchWiz, ale to co Samsung zaczyna robić w pakiecie Premium zaczyna mnie przerażać. Cały interfejs, jest niezbyt spójny i niestety nie może się równać do czystego Androida czy chociażby popularnej modyfikacji CyanogenMod. Koreańczycy powinni zatrudnić kilku europejskich projektantów bo to co robią z Androidem zaczyna być nie do zaakceptowania.

Jeżeli nie poznaliście funkcji, które dodano w pierwszej części pakietu Premium Suite koniecznie sprawdźcie mój poprzedni wpis oraz uwagi i komentarz Przemka. Druga część poprawek Premium Suite nie jest jeszcze dostępna przez FOTA i Kies.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA