REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Samsung ponownie zaskakuje. Aktualizacja Androida dla Galaxy S III pęka w szwach od nowych funkcji

Użytkownicy smartfonów z Androidem zaczęli się już przyzwyczajać do krótkiego wsparcia technicznego po stronie producentów sprzętu. Tymczasem Samsung wychodzi przed szereg i pokazuje wszystkim jak powinien wyglądać proces aktualizacji hi-endowych smartfonów. Najnowsza aktualizacja Androida dla Samsunga Galaxy S III wnosi sporo nowych funkcji i sprawia, że urządzenie staje się jeszcze bardzie smart, niż było do tej pory.

07.12.2012
17:49
Samsung przygotował bogatą w nowe funkcje aktualizację dla modelu Galaxy S III
REKLAMA
REKLAMA

Kilka tygodni temu nie mogłem wyjść z podziwu po tym jak do sieci wyciekła nieoficjalna paczka z oprogramowaniem dla Samsunga Galaxy S II. Ten ex-flagowiec Koreańczyków otrzymał nowego Androida 4.1.2 Jelly Bean wraz z najświeższą wersją interfejsu TouchWiz. Posiadacze kultowej już “es dwójki” mogą się cieszyć z wdrożenia “projektu masło” (Project Butter), który znacząco zwiększył wydajność pracy urządzenia. Nie zabrakło integracji asystenta głosowego Google Now oraz bonusowego miejsca w usłudze hostingu danych w chmurze DropBox. Logując się na swoje dropboksowe konto z Samsunga Galaxy S II otrzymamy dodatkowe darmowe 48 GB. Nie zapomniano również o smaczkach z TouchWiz Nature UX takich jak funkcja Direct Call, Smart Stay czy też Pop-up Play. Można powiedzieć, że tak bogata aktualizacja zbliżyła Galaxy S II do najnowszego smartfonu z tej serii, czyli bijącego rekordy popularności modelu Galaxy S III.

Wiele osób zastanawiało się skąd w polityce Samsunga tyle dobroci. Słuszne okazały się proroctwa, że zbliżająca się aktualizacja SGS3 wniesie również sporo zmian i tym samym hi-end znowu odskoczy na krok od swojego poprzednika.

Dzisiaj Samsung potwierdził te przypuszczenia. Na stronie z komunikatami prasowymi przedstawiono garść nowości, którą wprowadza najnowsza aktualizacja. Cały pakiet dodatków nosi nazwę Premium Suite i będzie się składał z kilku części (przynajmniej z dwóch). Na pierwszy ogień Samsung zaprezentował siedem funkcji, które zostaną dodane do modelu Galaxy S III.

SGS3 premium suite

Zawartość pakietu Premium Suite dla Samsunga Galaxy S III:
1. Page Buddy - pozwala na zaprogramowanie działania smartfona dla określonych akcji. Jedną z możliwości jaka została zaimplementowana to automatyczne uruchomienie odtwarzacza audio po podłączeniu zestawu słuchawkowego.

2. Contextual Menu - umożliwia personalizowanie listy najczęściej używanych aplikacji. Dzięki tej opcji możemy np. wybrać funkcję, która będzie proponowana jako metoda dodawania załączników do maila.

3. Contextual Tag - pozwoli na wprowadzenie dodatkowych tagów przy wykonywaniu zdjęć. Będziemy mogli zapisać w fotografii informacje o aktualnej pogodzie, dacie i miejscu jej wykonania.

4. Multi Window - to funkcja znana m.in. z Galaxy Note II, która pozwala na wyświetlanie na ekranie smartfona dwóch aplikacji jednocześnie. Dzięki tej funkcji możemy w tym samym czasie np. oglądać klip na YouTube i rozmawiać na czacie z przyjaciółmi.

5. Auto Share Shot Pairing using NFC - umożliwia parowanie urządzeń przez NFC i automatyczne przesyłanie zdjęć z jednego smartfona na drugi. Jeżeli za pomocą pierwszego urządzenia wykonamy jakiekolwiek zdjęcie, funkcja ta niezwłocznie wyśle je do drugiego telefonu.

6. Reader Mode - pozwala na uruchomienie prostego widoku strony w przeglądarce internetowej. Dzięki temu możemy czytać tekst wycinając otaczające go reklamy, boxy i wtyczki społecznościowe. Podobna opcja jest dostępna w androidowym Firefoxie.

7. Facebook Lock Ticker - umożliwia wyświetlanie na ekranie głównym informacji i newsów z Facebooka. Dzięki temu nie musimy odblokowywać urządzenia, aby sprawdzić najnowsze wpisy czy stan nowych wiadomości od znajomych.

Wszystkie funkcje Samsung zaprezentował w postaci promocyjnego wideo. Warto zauważyć, że jest to dopiero pierwsza część nowości, które wprowadzi pakiet Premium Suite.

REKLAMA

Nowa polityka Samsunga dotycząca aktualizacji urządzeń jest znaczącym powiewem świeżości w zapomnianym świecie androidowych smartfonów. Wielu producentów wypuszcza kolejne flagowe modele nie dbając o aktualizację starszych urządzeń.

Okazuje się jednak, że Samsung dobrze odrobił zadanie domowe i wziął siebie do serca opinie klientów dotyczące braku wsparcia technicznego dla starych modeli. Samsung Galaxy S II niebawem oficjalnie dostanie wyczekiwaną aktualizację. Teraz poznaliśmy całkiem bogaty pakiet nowości, które zagoszczą w modelu Galaxy S III. Nie chciałbym zapeszać, ale można powiedzieć, że w końcu coś drgnęło w tym temacie i powoli idzie ku lepszemu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA