REKLAMA

ITU zagwarantuje nam powtórkę z ACTA. Mozilla już wzywa internautów do podjęcia odpowiednich działań

Kilka dni temu Google zwróciło uwagę na działania Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego, stanowisko giganta z Mountan View jest bez wątpienia czysto marketingowym zagraniem. Teraz również organizacja Mozilla stanęła do walki o wolny Internet. Czy w powietrzu wisi powtórka wydarzeń z akcji NO ACTA? Mozilla w swoich materiałach mocno do tego nawiązuje, więc wszystko jest możliwe.

30.11.2012 17.24
ITU już niebawem zgotuje nam akcje rodem z ACTA
REKLAMA

Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU - International Telecommunication Union) to organizacja działająca w ramach wyspecjalizowanych jednostek ONZ. Jej zadaniem jest wyznaczanie standardów oraz regulowaniem rynku telekomunikacyjnego oraz radiokomunikacyjnego.

REKLAMA

Obecnie ITU przygotowuje się do konferencji World Conference of International Telecommunications (WCIT). Jest to projekt, który może zagrozić wolności Internetu takiego jaki znamy do tej pory. W konferencji biorą udział regulatorzy z całego świata. Starają się oni renegocjować przyjęty przez wieloma laty traktat. W ramach wprowadzonych zmian ITU chce przepchnąć pewne ustalenia, które pozwolą na cenzurowanie Internetu.

Więcej informacji o ITU oraz o WCIT, która zacznie się już 3 grudnia w Dubaju znajdziecie na poniższym filmie (można włączyć polskie napisy).

Mozilla przygotowała również inny materiał na którym przygotowuje internautów do podjęcia aktywnych działań i sprzeciwu wobec zmian lobbowanych przez regulatorów rynku. Na tym filmie jest wiele polskich akcentów - co mnie osobiście cieszy. Potwierdza to już wcześniejsze sygnały, że nasz wkład w akcję NO ACTA był znaczący. Jednak nie to jest najważniejsze. Poważne niebezpieczeństwo i zamach na wolność słowa w sieci wisi w powietrzu. Warto zgłębić temat, aby wyrobić sobie odnoście działań ITU własne zdanie.

Mozilla zebrała w jednym miejscu sporo informacji o tym jak działa i do czego dąży ITU. Organizacja nawiązuje do zagrożeń jakie niosą ze sobą decyzje, które maja zapaść na mającej się odbyć za kilka dni konferencji World Conference of International Telecommunications. Mozilla przygotowała całkiem sprytny plan działania dla każdego internauty, który jest zaangażowany w szerzenie wolności słowa w sieci.

REKLAMA

Na specjalnie przygotowanej witrynie organizacja namawia do przejrzenia materiałów odnośnie ITU oraz wybraniu tematu który jest najbliższy naszemu sercu. Następnym krokiem będzie zgłębienie wiedzy i podjęcie działań, które będą miały na celu zwrócenie uwagi na problematykę skupioną wokół działań ITU.

Pamiętając ostatnie przeboje z ACTA możemy być pewni, że o działaniach czy też decyzjach World Conference of International Telecommunications nie usłyszymy w radiu czy też telewizji. Tylko wiedza, którą sami wyciągniemy z sieci pozwoli nam na wyrobienie sobie własnego zdania i dostrzeżenie powagi sytuacji w jakiej ponownie przyszło nam się znaleźć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA