REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Gastronauci na iPhone - dla Polaków znacznie lepsze od Yelpa

Serwis Gastronauci można określić polskim odpowiednikiem seriwsu Yelp, tyle że skupionym wyłącznie na lokalach gastronomicznych. Dzięki temu, że działa już od 2007 roku może pochwalić się świetną bazą zarówno obiektów jak i recenzji i ocen. Wreszcie doczekał się wersji na iOS, a przedstawiciele serwisu zapowiadają szybkie wydanie aplikacji na Androida.

07.11.2012
14:32
Aplikacja Gastronauci dostępna na iPhone, wkrótce także na Androida
REKLAMA

Brak mobilnej aplikacji gastronauci.pl zdecydowanie hamował rozwój serwisu. W obecnych czasach to właśnie poszukiwanie informacji tu i teraz za pomocą urządzeń mobilnych znacząco zyskało na znaczeniu. Będąc ze znajomymi na mieście chcemy szybko zaciągnąć opinii o ciekawych miejscach w okolicy. Do tej pory Gastronauci byli dostępni jedynie na.. Windows Phone, gdzie cieszą się sporą popularnością, w tym tygodniu trafili także na plaformę iOS i zmiejsca stali liderami App Store.

REKLAMA
gastronauci_iOS_1

Aplikacja mobilna jest taka jaka powinna być, czyli prosta, a zarazem funkcjonalna. Z poziomu telefonu możemy znaleźć restauracje w pobliżu, przeszukać lokale przy użyciu zaawansowanych filtrów, podzielić się wpisem na Facebooku, przejrzeć recenzje danego miejsca, a nawet zarezerwować stolik w wybranych restauracjach.

gastronauci_iOS_3

Bogata baza miejsc sprawia, że aplikacja ta naprawdę jest godna polecenia. W porównaniu do Yelpa przekazuje nam ona informacje znacznie bardziej wartościowe. Tego czego mi brakuje, to chociażby okrojonego menu z wybranej restauracji. Yelp to narzędzie społecznościowe, z meldunkami i innymi bajerami, w przypadku polskiego serwisu otrzymujemy wygodny przewodnik bo najbliższych knajpkach, restauracjach i innych miejscach, gdzie możemy zjeść z cennymi opiniami innych użytkowników. W wersji mobilnej na razie nie można dodać własnego komentarza , możemy jedynie wysłać adres danego lokalu na e-mail czy powiadomić znajomych z Facebooka.

gastronauci_iOS_2

Jako użytkownik iOS żałuję, że Apple nie podejmuje współpracy z lokalnymi serwisami. Jeśli kiedykolwiek powstałaby polska wersja Siri to miło by było, aby to właśnie aplikacja Gastronautów była zintegrowana z asystentem głosowym. Dziś wyniki jakie otrzymujemy w Siri przy współpracy z Yelp są mizerne i często nie zbyt aktualne..

Bardzo miłym udogodnieniem w aplikacji Gastronautów jest opcja nawigacji do danej restauracji. Gdy znajdziemy się w podglądzie lokalu, wystarczy kliknąć przycisk „nawiguj”, by zostać przeniesionym do standardowej aplikacji mapy, która wyznaczy nam trasę do lokalu.

gastronauci_iOS_4
REKLAMA

Można powiedzieć, że Yelp jest scyzorykiem, który sprawdza się poza granicami kraju, być może w przyszłości będzie także bardziej przydatny w Polsce, tymczasem Gastronauci to gotowe rozwiązanie dla pragnących dobrze zjeść w naszym kraju. Z całą pewnością nie raz, nie dwa uruchomię tą aplikację, gdy następny raz będę spacerował wieczorem po Piotrkowskiej w Łodzi, czy innym miejscu.

Posiadacze Windows Phone'ów oraz iPhone’ów już mogą korzystać z mobilnej wersji Gastronautów. Do Google Play aplikacja trafi niebawem. Jeśli lubicie poznawać nowe restauracje to absolutny „must have” na Waszych smartfonach.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA