REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Yelp w wersji mobilnej to świetna aplikacja wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość

Yelp, czyli jeden z hitowych serwisów ze Stanów Zjednoczonych, jest od wczoraj dostępny w Polsce. Czy osiągnie w naszym kraju sukces? Tego dowiemy się wkrótce. Na razie postanowiliśmy sprawdzić jak działa, w szczególności wersja mobilna.

05.10.2012
15:44
Yelp  nowy serwis geolokalizacyjny na polskim rynku - test aplikacji
REKLAMA

W dniu startu wchodząc na stronę internetową Yelpa czułem się rozczarowany. Serwis świecący pustkami nie potrafił wskazać żadnego miejsca w Łodzi. Wyświetlał tylko obiekty w Warszawie i Krakowie. Uznałem to za strzał w kolano. Start z tak dużym serwisem w Polsce nie posiadając bazy danych skazany był na porażkę.

REKLAMA

Na szczęście tak wygląda to jedynie z perspektywy strony internetowej. Bogatą, choć zdecydowanie nie pełną, bazę przeróżnych obiektów dla innych miast odnajdziemy w wersji mobilnej. Na początek wydaje się to wystarczające.

Także do samej aplikacji nie można mieć żadnych zastrzeżeń, działa szybko i zawiera wszelkie niezbędne opcje jakich większość z nas oczekuje od tego typu serwisa w wersji mobilnej. Jest więc wyszukiwarka, przegląd katalogu, dane teleadresowe. W przyszłości pojawia się zapewne wskazówki i recenzje od samych użytkowników. Są też opcje społecznościowe na czele z możliwością meldowania oraz odszukiwania znajomych.

REKLAMA

Jednak najciekawszą funkcją dodatkową w mobilnej wersji jest Monokl, czyli podgląd miejsc w pobliżu bazujący na rozszerzonej rzeczywistości. Nie jest to może nic nowego na rynku, chociażby w Windows Phone Nokia oferuje swoją aplikacje City Lens, jest także kilka innych tego typu rozwiązań. Dobrze, że AR jest wykorzystywana właśnie w taki sposób. W przypadki Yelpa jest to przydatne szczególnie w miejscach których nie znamy.

Na starcie serwisu otrzymujemy dopracowaną aplikacje mobilną i pustą stronę internetową. Jednak o użyteczności Yelpa w naszym kraju zdecydują użytkownicy, tylko dzięki ich aktywności Yelp będzie miał sens. Na obecnym etapie to dobra baza, ale w sieci znajdziemy inne. Gdy na Yelpie pojawią się nasi znajomi, recenzje i wskazówki będzie inaczej. Pytanie czy się pojawią w wystarczającej ilości by serwis się rozwinął, w końcu obecnie wiele użytkowników już korzysta z gastronauci.pl , tripadvisora oraz wielu innych bardziej tematycznych serwisów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA