REKLAMA

Apple News 7 sierpnia

07.08.2012 07.53
Apple News 7 sierpnia
REKLAMA
REKLAMA

Mapy Apple’a – kolejny update

Jak podaje 5to9Mac, Apple wypuścił wczoraj kolejną betę iOS6, oznaczoną numerem 4. Kolejna wersja przynosi wiele kosmetycznych zmian oraz dodaje nowe miasta do Map. Swojego odpowiednika 3D doczekało się wiele amerykańskich miast: Boston, Atlanta, Phoenix, Nowy Orlean, Filadelfia, Houston i Dallas. Apple nie zapomina również o swoim sąsiedzie – mapy 3D w wysokiej rozdzielczości doczekało się Toronto. Mimo iż Europa nie jest targetem Apple, to Lyon (Francja), Birmingham i Manchester (Anglia) również dostały aktualizację.

Usunięcie YouTube z najnowszej bety iOS

Apple nie przedłużył umowy z Google, wynikiem tego jest usunięcie natywnej aplikacji do obsługi YT z najnowszej bety iOS6. Jak podaje ArsTechnica, deweloperzy odkryli brak aplikacji w poniedziałek po południu. Na początku nie było wiadomo, dlaczego Apple to zrobił, ale po kilku godzinach podał przez serwis The Verge następującą informację:

„Our license to include the YouTube app in iOS has ended, customers can use YouTube in the Safari browser and Google is working on a new YouTube app to be on the App Store”

Jest to kolejny krok w realizowaniu polityki, według której Apple usuwa aplikacje dublujące wbudowane funkcje systemu, jak również można powiedzieć, że pozbywa się konkurencji. Zapowiada się, że nowy iOS będzie czymś więcej niż kolejnym krokiem w ewolucji, ale małą rewolucją, która spowoduje większa dominację Apple na własnym podwórku.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA