REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

RedCart - szansa na biznes w sieci?

26.07.2012
10:39
RedCart – szansa na biznes w sieci?
REKLAMA
REKLAMA

Czym jest RedCart? Jest to platforma, która umożliwia stworzenie własnego sklepu internetowego i pozwala na współpracę z wieloma hurtowaniami (głównie sprzęt RTV i AGD). Skąd w ogóle idea tego tekstu? Kumpel zaproponował mi przetestowanie ww. platformy. I tu pojawiły się moje wątpliwości. Może jestem trochę paranoikiem, ale sądzę, że obecny globalny biznes w sieci dąży do bańki internetowej. Powstaje masa starp-upów, które oprócz tworzenia potrzeb i zaspokajania ich, nie generują żadnego przychodu. Dobry przykład to wejście na giełdę radia internetowego Pandora. Również kolejny sklep internetowych może szybko okazać się porażką w wyniku bardzo dużej konkurencji. No, ale nie o tym jest ten tekst.

Usługa oferuje trzy rodzaje konta:
– starter za 68 zł miesięcznie, lecz z 5gb miesięcznym transferem danych, bez skrzynek pocztowych w domenie sklepu i brak wielu innych podstawowych opcji, które taki sklep musi posiadać – z góry odpada ta opcja,
– Premium za stówkę miesięcznie oferuje miesięczny transfer danych bez limitu, lecz płaci się 50 zł miesięcznie za możliwości współpracy z 1 hurtownią – nieopłacalne,
– profit za 198 zł miesięcznie to dostępne wszystkie podstawowe opcje plus ma się dostęp do wszystkich hurtowni z oferty serwisu za 50 zł miesięcznie – tą opcję wybrał mój znajomy.

Przeglądając fora trafiłem na pozytywne komentarze, mimo iż jestem świadomy tego, że serwis może wynajmować „klawiaturoklepów”, tylko po to, żeby pisali pozytywne opinie (vide Amway, który prawdopodobnie wynajął ludzi do pisania pozytywnych komentarzy na forach, aby zatrzeć zły PR, chociaż nie wiem, na ile jest to prawdziwe). Kolejnym pozytywnym znakiem było to, że ów polski serwis dostępny jest również za granicą – w Niemczech i w Czechach. W planach mają też zapewne inne rynki, bo po wpisaniu redcart.es (domena hiszpańska), strona kieruje nas na polską stronę.

W całej tej sytuacji brakuje mi jednego – opinii kogoś, kto zdecydował się na taki ruch i wyników finansowych, które potwierdziły by opłacalność tego biznesu. W dobie setek sklepów internetowych jeszcze jeden może nie zrobić nikomu różnicy. Przejdzie niezauważony i padnie w odmęty biznesu internetowego.

Liczę na Wasze komentarze, bo nie wiem, czy to ma sens, a moje wiedza na ten jest jest bliska zeru.

LINK http://redcart.pl/

PUBLIKACJA NIE STANOWI REKLAMY SERWISU I NIE OSIĄGNĘ W TEN SPOSÓB ŻANYCH KORZYŚCI FINANSOWYCH LUB MATERIALNYCH

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA