REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Już o 20:00 Samsung pokaże Galaxy S3. Do tego czasu zabawmy się w zgadywankę!

03.05.2012
15:59
Już o 20:00 Samsung pokaże Galaxy S3. Do tego czasu zabawmy się w zgadywankę!
REKLAMA
238 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

O 20:00 polskiego czasu na konferencji w Londynie, Samsung zaprezentuje nowe urządzenie z linii Galaxy – to wiemy na pewno, bo to koreański producent ogłosił oficjalnie kilka tygodni temu. Na 99,9% będzie to nowa wersja hitowej linii smartfonów Galaxy S, która od około roku jest flagowym przedstawicielem produktów z systemem Google Android. Z ramienia Spider’s Web na konferencji w Londynie obecna będzie Ewa Lalik, która krótko po 20:00 powinna się z nami podzielić pierwszymi wrażeniami z obcowania z nowym hitem Samsunga. Tymczasem do tego czasu zabawmy się w zgadywankę.

Na podstawie wszechobecnych plotek, oficjalnych informacji od Samsunga, oraz naszych własnych przypuszczeń postanowiliśmy przewidzieć co dokładnie pokaże koreański producent. Po godzinie 20 sprawdzimy jak bardzo potrafimy wyłuskiwać ze szczątkowych informacji to, co istotne.

Samsung Galaxy S3 – tak powinien oficjalnie nazywać się następca hitowego modelu Galaxy SII, który w ciągu ostatniego roku wyrósł na pierwszego poważnego konkurenta iPhone’a z obozu Androida. Koreańczykom udało się spowodować, że dziś wielu bezpośrednio przeciwstawia oba produkty – nowego Galaxy S z nowym iPhone’em. Jeśli wyjdziemy poza media amerykańskie na wskroś zakochane w iPhonie, to zobaczymy, że o Galaxy SII, jak i o jego następcy pisze się i spekuluje co najmniej równie intensywnie jak o nowym iPhonie. Dzisiejsza premiera Samsunga Galaxy S3 powinna jeszcze bardziej ugruntować linię Galaxy S jako głównego konkurenta iPhone’a w segmencie tzw. super-smartfonów.

Jedną z najważniejszych cech nowej wersji Galaxy S będzie jego ekran – tu przewidujemy zastosowanie 4,5-calowego ekranu Super AMOLED 3D o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, który będzie wygięty na wzór tego stosowanego w ostatniej wersji Galaxy Nexusa S (Samsung produkuje go dla Google’a). Napędzać go powinien czterordzeniowy procesor własnej produkcji – Exynos o taktowaniu 1,5 GHz. Telefon będzie obsługiwał internet mobilny w prędkości LTE, będzie posiadał chip NFC oraz wyposażony będzie w aparat fotograficzny o 12 megapikselowej matrycy. Oczywiście działał będzie pod kontrolą najnowszej wersji systemu operacyjnego Google Android.

W ujęciu marketingowym Samsung będzie go pozycjonował jako najszybszy i najcieńszy smartfon na rynku. Dodatkowo, w typowo apple’owym zagraniu, Samsung zaprezentuje swoje własne ‚one more thing’ – będzie to pełna automatyczna synchronizacja Galaxy S3 z samsungową chmurą S-Cloud (zwróćcie uwagę na nazwę chmury Samsunga – S jak Galaxy S). Samsung udostępni to w ramach swoich własnych aplikacji w Samsung Apps, jak również zapowie odpowiednie programy do obsługi chmury na stacjonarne systemy operacyjne.

To nasz typ. Już za 4 godziny przekonamy się, czy mieliśmy rację.

Bądźcie z nami ok 20:00. Postaramy się (o ile infrastruktura podczas konferencji na to pozwoli, a z tym bywa różnie) na bieżąco relacjonować wydarzenia z Londynu, jak również zaprezentować nasze pierwsze wrażenia z używania nowego produktu Samsunga.

Relacje na żywo z tego wydarzenia będzie można także śledzić za pośrednictwem oficjalnych kanałów Samsunga, w tym przede wszystkim na specjalnie dedykowanej wydarzeniu stronie internetowej: http:/.www.thenextgalaxy.com

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA