REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

WPIS SPONSOROWANY: Idź na jazdę próbną Fordem Focusem i dofinansuj Innowacyjny Projekt

15.04.2011
20:36
REKLAMA
REKLAMA

W konkursie Forda Polska na Innowacyjne Projekty, którego jednym z partnerów medialnych był serwis Spider’s Web, wybrano już trzech laureatów. Przypomnijmy, to: urządzenia do diagnostyki nawierzchni asfaltowych, osłona elastyczna na energochłonne bariery drogowe oraz kubek endotermiczny dla dzieci do błyskawicznego schładzania. Teraz czas na Was – to znaczy dla wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć jeden z wytypowanych przez organizatorów projektów.

Co trzeba zrobić? Odwiedzić Autoryzowanego Dealera Forda podczas Miesiąca Nowych Technologii w terminie od 15 kwietnia do 15 maja, zapisać się na jazdę próbną Nowym Fordem Focusem, wypełnić stosowny kupon i zaznaczyć projekt, który chcielibyście wesprzeć. Można wybrać tylko jeden z wytypowanych projektów. Każdy głos to równowartość 100 zł, które Ford Polska przekaże na jego dofinansowanie.

Każdy zwycięski projekt może zyskać do 30 tys. zł dofinansowania. Suma wartości cegiełek przyznanych na konto każdego z projektów będzie stanowić jego dofinansowanie. Czyli – mówiąc bez ogródek – teraz to od tych, którzy odwiedzą salony Forda i przejadą się nowym Fordem Focusem zależy to, ile pieniędzy dostaną na rozwój swoich projektów zwycięzcy konkursu. Ja oddam swój głos na „urządzenia do diagnostyki nawierzchni asfaltowych”. Czemu? Bo jeżdżę całkiem sporo po polskich drogach i wiem w jakim są w stanie (i wie to też mój samochód). I wiem też, że częściowo za stan naszych dróg odpowiedzialne jest powszechne złodziejstwo, które uskuteczniane jest na rozlicznych budowach dróg. Może takie urządzenie do diagnostyki nawierzchni asfaltowych pomogłoby demaskować tych, którzy pod osłoną nowy wykopują z gotowych już odcinków nowo budowanych dróg dolomit, który służy do utwardzania podłoża, zastępując go ziemią z pokopalnianych hałd (<= to ponoć powszechne zjawisko).

Oto opis zwycięskiego projektu, który najbardziej przypadł mi do gustu.

Jakimi statystykami może pochwalić się konkurs Forda? Całkiem przyjemnymi. Do konkursu zgłoszono 50 przeróżnych projektów (ciekawe czy wśród zgłaszających projekty byli jacyś czytelnicy Spider’s Web; jeśli tak, to dajcie znać, proszę), na które łącznie oddano 5,478 głosów. Samych użytkowników aplikacji konkursowej na Facebooku było 2,494, czyli całkiem sporo jak na dość… niszowy projekt (w końcu na Facebooku dominują aplikacje konkursowe typu ‚strzelaj i wygrywaj’).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA