REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

WPIS SPONSOROWANY: Ford Polska ogłasza konkurs dla młodych naukowców, wynalazców i designerów.

REKLAMA
REKLAMA

Po prawej stronie naszego layoutu, w tzw. „sidebarze”, możecie zauważyć reklamę Forda. To część szerszej komercyjnej akcji, w której bierze udział serwis Spider’s Web. Nasz udział będzie opierał się na opisaniu całej akcji (to w tym wpisie) oraz następnie przedstawieniu w kolejnych wpisach kilku najbardziej innowacyjnych pomysłów konkursowych (to w kolejnych wpisach na przestrzeni kilku tygodni). Przez cały czas trwania akcji będzie na naszej stronie wyświetlany baner reklamowy firmy Ford Polska.

Ford Polska otworzył swój oficjalny fanpage na Facebooku inicjując przy okazji konkurs, którego zadaniem jest wyłonienie 3 innowacyjnych projektów naukowych, technicznych, wynalazków i prototypów, które mają w jakiś praktyczny sposób pomagać ludziom w życiu. Zwycięzcy otrzymają dofinansowanie w wysokości do 30 tys. zł na każdy projekt. Przyznacie, że pomysł na akcję świetny i cieszymy się, że Spider’s Web będzie jednym z nielicznych partnerów medialnych akcji.

Ford Polska adresuje swój konkurs do każdego kto chce wspierać ciekawe, polskie inicjatywy naukowo-techniczne: entuzjastów nowych technologii i popularnej nauki, licealistów, studentów, doktorantów, oraz wszystkich prowadzących innowacyjne projekty, które mogą pomóc ludziom, ale którym brakuje finansowego wsparcia na dalsze badania czy zakup niezbędnego sprzętu czy materiałów.

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które prowadzą wyżej wymienione projekty. Ich zadaniem będzie opisać czym się zajmują, w jaki sposób ich projekt pomoże ludziom oraz przedstawić zdjęcia i dokumentację projektu. Zgłoszeń należy dokonywać na fanpage’u Ford Polska na Facebooku do 1 kwietnia 2011 r. Wśród fanów odbędzie się następnie głosowanie, po czym do finału przejdzie 10 projektów, które spotkają się z największą aprobatą fanów Ford Polska. Trzy zwycięskie projekty wybierze komisja złożona z Ford Polska, organizatora akcji Mindshare Polska oraz redaktora naczelnego magazynu Focus.

Dofinansowanie w postaci do 30 tys. zł na projekt będzie wręczone podczas Miesiąca Technologii Ford, pomiędzy 15 kwietnia a 15 maja. W trakcie Miesiąca Technologii, każda osoba, która umówi się na jazdę próbną nowym Fordem Focus będzie mogła przekazać sponsorowaną przez organizatora cegiełkę na wybrany przez siebie projekt. Suma wartości cegiełek przyznanych na konto każdego z projektów stanowić będzie wysokość jego dofinansowania.

Wszystkich wynalazców i entuzjastów technologii, a przy okazji Czytelników Spider’s Web zachęcamy do wzięcia udziału w projekcie polskiego oddziału Forda. Byłoby nam niezwykle przyjemnie, gdyby co najmniej jednym z opisywanych przez nas później konkursowych projektów był projektem Czytelnika (lub Czytelników) Spider’s Web.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA