REKLAMA

Policzyliśmy ile Google sprzedał Nexusów S

19.01.2011 15.51
Policzyliśmy ile Google sprzedał Nexusów S
REKLAMA
REKLAMA

Z najnowszego wykresu Google’a przedstawiającego aktualny obraz dystrybucji poszczególnych wersji Androida wynika, że Nexus S ma aktualnie 0,4% udział w rynku sprzedaży smartfonów z systemem Google’a. Skąd to wiemy? Stąd, że Android 2.3 obecny jest jedynie na oficjalnym smartfonie Google’a produkowanym przez Samsunga.

Jeśli przyjąć, że dziennie aktywowanych jest 300 tys. Androidów, to 12 tys. z nich to Nexusy. Nexus S pojawił się na rynku 16 grudnia. Można więc przyjąć, że od tego czasu sprzedał się w liczbie 420 tys. To dużo więcej niż pierwszy Nexus, który – jeśli to oczywiście prawda, bo oficjalnych wyników brak – sprzedał się łącznie w zaledwie 115 tys. sztukach.

Z innych, bardziej oczywistych kwestii wynikających z wykresu Google’a – Froyo, poprzednia wersja systemu Android (2.2) zainstalowana jest na 51,8% smartfonach z systemem Google’a łączących się z Android Market. Z Androida Eclair (2.1) korzysta 35,2% użytkowników. Ze starych wersji Androida: 1.5 oraz 1.6 korzysta jedynie 12,6% smartfonów w użyciu.

Na Quorze znalazłem informację podaną przez dewelopera aplikacji Bump (tak, tej, która zdobyła ostatnio finansowanie warte 16 mln dol.), który twierdzi, że 89,7% użytkowników jego aplikacji korzysta z wersji iOS 4 w górę.

Tak podaję?, bo przecież pani Zosia ma gdzieś fragmentację Androida

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA