REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nexus S i Android 2.3 oficjalnie

06.12.2010
18:29
REKLAMA
REKLAMA

Koniec ze spekulacjami i plotkami – kolejny smartfon Google, Nexus S wchodzi oficjalnie do sprzedaży w USA i UK (odpowiednio – 16 i 20 grudnia). Następca Nexusa One jest wyposażony w 4-calowy ekran, gigahercowy procesor, 16GB wbudowanej pamięci oraz w technologię NFC, która ma mieć zastosowanie w płatnościach bezstykowych. System operacyjny to oczywiście Android – w najnowszej, ciągle niedostępnej u producentów innych smartfonów wersji 2.3 Gingerbread.

Producentem, inaczej niż w przypadku poprzedniego Nexusa, jest Samsung, a Nexus S to brat bliźniak modelu Galaxy S. Nie wiadomo, czy i kiedy Nexus S pojawi się w Polsce. Nie są też znane ceny. Wiemy, że Nexus S będzie sprzedawany (przynajmniej na początku) z pominięciem kanału dystrybucji operatorów komórkowych.

Jednocześnie, Google udostępnił Androida 2.3 Gingerbread – można go pobrać ze strony developer.android.com. To, jak szybko pojawią się aktualizacje oprogramowania przeznaczone dla poszczególnych modeli smartfonów zależy od ich producentów i sprzedawców (operatorów).

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA